VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Politikacılık önce insan olmaktır!

Gölge Adam

17 Mart 2012

Bir kitleyi temsil etmek kolay mı…Hele hele politikada…

Eleştirilere açık olacaksın…

İnsanlara, “Önlerine kemik atmadık diye aleyhimizde yazıyorlar” seviyesizliğine düşmeyecek, en azından seviye problemini bu kadar erken açık etmeyeceksin.

İnsanlara karşı seviyeli olacaksın…

Seninle görevini yapmak için muhatap olma mecburiyetinde olan bir hanım gazeteciye, “Üzerindekiler PKK renklerine benziyor” şeklinde bir şaka yapmayacaksın. Çünkü o zaman da seviye problemin ile birlikte cehaletini de açık ediyorsun. O PKK ile özdeşleştirdiğin renkleri, beş bin yıldır Türkler kullanır, aç biraz oku!

Bir de eski solculuk ayaklarına yatıyorsun, bu kez daha da batıyorsun…

O senin “eski sol” dediğin şeyin ne olduğunu biz iyi biliriz. Eski ağababaların hâlâ o eskinin pisliklerini temizlemeye uğraşıyor. Ayrıca eskiyim diye eski yandaşını da satanlara bizim toplumumuz pek iyi gözle bakmaz. Arkadaş satmak hiç iyi karşılanmaz. Kapılandığın yeni camia da eski-yeni laflarına ne kadar prim verir, çok yakında görürsün!

Haa, vefa işi de var tabii. Elinden tutup, seni il başkanı yapan elleri, en azından ısırma, her haltı et, insanları satma.

Dedik ya, politika güven işidir. Bir gün çok zor durumlarda kalırsın bu imajınla.

Bir de “eski” ayaklarına yatıp bu solculuk üniformanı da pek ortalara sürme, biri çıkar, sana Ziya Paşa’nın bir beytini hatırlatır…Sonra çok ama çok zorda kalırsın…

Mutlu günler….

1 yorum yapılmış
  • neciperturk
    23 Nisan 2017 • 04:12
    politika polite nezaket hosgoruden gelme bir kelime bir isim politikacilar bu vasiflara sahipmi ??? politikacilarin biraz menfaatlerine dokundunma atom bombasi gibi patlarlar bu dunyanin her tarafinda boyle.menfaatin maddi olmasina luzum yok maddi de olabilir daha ziyada yon istikamet mselesidir (yukardaki yazi bunu ispat emiyormu.??????????????
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.