VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

“TARIMSAL ÜRETİMDE ÇEŞİTLİLİK AMAÇLIYORUZ”

7 Temmuz 2020

...........................................

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin Bolu’ya gelerek İl Genel Meclisi Üyelerini ziyaret etti. Metin, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak Bolu’da önümüzdeki süreç içerisinde hayvan varlığının arttırılması, tarımsal üretimin arttırılması yönünde önemli katkılarımız olacak. Hayvansal üretimin arttırılmasıyla beraber tarımsal üretimde çeşitlilik amaçlıyoruz” dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Metin İl genel meclisi üyelerinin aktif olarak çalıştıklarını belirterek, “Bolu İl Genel Meclisinin yıllardan beri yapıcı biri çalışma ortamı var. Bu dönemde de bu çalışma ortamının devam ettiğini görmek beni mutlu etti. İktidarıyla muhalefetiyle kıymetli arkadaşlarımızın çok güzel uyum içerisinde Bolu’daki köylerimize hizmet götürme noktasında çok güzel istişareler toplantılar yapılıyor. Bunun takibi noktasında da İl Genel Meclisi üyelerimizin aktif bir şekilde çalıştığını görüyoruz. Bu çalışmalar memleketimize hizmet noktasında ileriye götürüyor.

‘Önümüzdeki süreçte sizlerle daha sıkı çalışacağız’

Bulunduğum bakanlık Tarım ve Orman Bakanlığı da sizlerle daha çok bir arada olmayı gerektiriyor. 82 milyon vatandaşımızın tamamını ilgilendiren Türkiye’nin 78 milyon kilometre karedeki bütün sahasıyla beraber yetki ve sorumluluk kapsamı arasında bulunan bir bakanlıktır. Dolayısıyla sizlerle önümüzdeki süreçte bundan sonra sizlerle daha sıkı çalışacağız. İl Özel İdaresi olarak Bolu tarımına vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederim. Bütçe imkanıyla sizler elinizden geleni yapıyorsunuz. İnşallah bizde önümüzdeki dönemde sizlerin Bolu’daki tarımsal üretime yapmış olduğu katkıya sizlerle iş birliği yaparak daha fazla katkı sağlamayı amaçlıyoruz. İl Özel İdareye verilecek genel bütçeyle az da olsa etkisi çok daha büyük olacaktır. Birlikte çalışarak vatandaşımıza hizmetleri ulaştıracağız” diye konuştu.

 “TARIMSAL ÜRETİMDE ÇEŞİTLİLİK AMAÇLIYORUZ”

Bolu’da süt ve besi başta olmak üzere büyükbaş hayvancılıkta proje desteklerinin olacağını da ifade eden Bakan Yardımcısı Metin, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak Bolu’da önümüzdeki süreç içerisinde hayvan varlığının arttırılması, tarımsal üretimin arttırılması yönünde önemli katkılarımız olacak. Önümüzdeki dönem içerisinde projelerimizi sizler ile Tarım İl Müdürümüz sizler ile paylaşacak. Özellikle küçükbaş hayvancılıkta Bolu’da daha fazla ilerlemeyi düşünüyoruz. Büyükbaş hayvancılıkta da süt ve besi başta olmak üzere Bolu’da da proje destekleri olacak. Hayvansal üretimin arttırılmasıyla beraber tarımsal üretimde çeşitlilik amaçlıyoruz. İlçelerimiz bazında da sebze üretimi ve çeşitliliği konusunda destek vereceğiz. Tarımsal üretimle beraber, hayvansal üretimle beraber ilçelerimizde, köylerimizde hayat seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız. Vatandaşları köyde tutabilmek adına Tarım ve Orman Bakanlığı olarak özel çalışmalarımız var. Bunları en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Bunların hepsinde İl Özel İdaremiz ile iş birliği yapacağız” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.