VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI

15 Mart 2018

................................

Bolu 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu’nda okuyan 5’inci sınıf öğrencileri, Afrin’deki askerlere destek için yazdıkları mektupları yolladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda 55’inci güne gelindi. Ülkenin çeşitli yerlerinden her yaştan insan mehmetçiğe destek olmak için farklı etkinlikler düzenledi.

Bolu 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencileri ise mehmetçiğe destek olmak için mektup yazdı. Giydikleri “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” tişörtleri ile slogan atarak, okullarından PTT Bolu Merkez Şubesi’ne kadar yürüyen öğrenciler, burada sırayla içeri girerek Türk bayraklı zarfların içine koydukları mektupları askerlerimize yolladı.

"GERÇEK KAHRAMANLAR SİZLERSİNİZ"

Okulun 5 – G sınıfında okuyan Şehnaz Kil, yazdıkları duygu dolu mektupta askerlerimize kahramanlarımız diye hitap ederek, “Aziz kahramanlarıma. Biz burada huzurlu ve mutlu duruyorsak bu sadece sizin sayenizdedir. Küçükken hep düşünmüşümdür. Yabancıların kahramanı var fakat neden bizim yok. Ama anladım ki gerçek kahramanlar sizlersiniz. Gece gündüz demeden çalışıp sonunda ise hak ettiği değeri alamadan can veren kahramanlar. Fakat merak etmeyin. Bu ülkeyi koruyacağız, bu ülke için savaşacağız. Gerekirse bu ülke için can vereceğiz. Evet, küçücük çocuklarız fakat sandığınızdan da büyük kalplerimiz var. Ve bu büyük kalpler canımız ciğerimiz Türkiye’miz ve sizin için atıyor. Biz her zaman sizi düşüyor ve özlüyor olacağız. Ben bir asker çocuğu olarak babamı her saniye nasıl özlüyorsam ve babamla nasıl gurur duyuyorsam aynı şekilde sizlerle de gurur duyuyorum. Ve her gece yatmadan önce size dua ediyorum. Bilmenizi istiyorum ki ben babamı her saniye nasıl özlüyorsam, sizin sevdiklerinizde aynı benim gibi sizi her saniye özlüyor olacaktır. Nasıl babamı merak ediyorsam ve onun için dua ediyorsam, savaş bitsin ve biran önce yanımıza gelin diye de dua ediyorum. Çünkü siz bizim babamız, amcamız, abimizsiniz. Biliyorum ki bizim evimize yol beklemek ne kadar zorsa sizlerin de bekleyenleriniz için o kadar zor. Ama siz bizleri düşünmeyin. Biz burada dim dik sizleri bekliyoruz. Sizler bizim babamızsınız. Baba çınardır ve çınarı kimse yıkamaz. Allah’tan tek dileyim hainlere hak ettiklerini verip sağ salim geri dönmeniz. Şuan bu mektubu hangi kahraman Türk askeri okuyor bilmiyorum. Ama bildiğim tek bir şey var. Oda kim okursa okusun bilsin ki benim ailemden biri. Hep yüreğimizdesiniz. Allah yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.

 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
 • MİNİK ÖĞRENCİLER MEHMETÇİĞE MEKTUP YOLLADI
1 yorum yapılmış
 • ehitlerlmezvatanblnmez
  15 Mart 2018 • 21:40
  Bizim böyle küçük bedenlerinde kocaman kalpler taşıyan çocuklarımız var olduğu sürece kimse bizi yıkamaz
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.