VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

CHP ziyareti, AK Partiyi karıştırdı

15 Mayıs 2012

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti’den CHP’ye yapılan ziyaret sonrası Milletvekili Ercoşkun’un, “Kişisel tercihimi kullanarak ...

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti’den CHP’ye yapılan ziyaret sonrası Milletvekili Ercoşkun’un, “Kişisel tercihimi kullanarak ziyarete katılmadım” şeklindeki sözleri üzerine, Ercoşkun’un Almanya’daki Bolulular Gecesi’nde CHP Milletvekili Tanju Özcan’la karşılıklı çiftetelli oynamasına gönderme yaptı. Yılmaz, “Almanya’daki Bolulular Gecesi’nde karşılık göbek atarken problem görmezseniz, o zaman yadırganırsınız” dedi.

Bolu siyasetine damga vurmasının yanı sıra Ak Parti’de çatlağa yol açtığı ileri sürülen CHP ziyaretini Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ve İl Başkanı Ömer Sayın’ın ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da değerlendirdi.

Milletvekili Fehmi Küpçü ile birlikte yaptığı bu ziyaret hakkında açıklamada bulunan İl Başkanı Sayın, “Çok yüksek oranlarda oy almış bir partinin toplumun her kesimiyle sağlıklı ilişkiler kurmak zorunda olduğunu düşünüyorum. Biz bu ziyareti bir ilk olsun diye yapmadık. İktidar ile muhalefet arasında uzlaşma köprüsü kurulmasını amaçladık. Bu ziyaretten dolayı Bolu kamuoyundan ve muhalefetten sıcak mesajlar aldık” sözleriyle ziyaretin gerekliliğini savunmuştu.

Ömer Sayın’ın bu ifadelerle savunduğu ziyareti Bolu Express’in sorusu üzerine yorumlayan Milletvekili Ercoşkun ise, açıklamalarında, “Kişisel tercihimi kullanarak bu ziyarete katılmadım. Benim bu anlamdaki yaklaşımım belli” ifadelerine yer vermişti.

CHP ziyaretinin üzerinden günler geçmesinin ardından yaşanan Ak Parti cephesindeki bu uzlaşı arayışlarını Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz değerlendirdi.

“AK PARTİ’DEN CHP’YE YAPILAN BU ZİYARETİ SON DERECE OLUMLU BULUYORUM”

Sayın ve Küpçü’nün yaptıkları ziyaretin kamuoyunda olumlu karşılandığının altını çizen Yılmaz, ziyareti yapan siyasileri şöyle savundu: “Bizler, kavga etmek için siyaset yapmak zorunda değiliz. Bizler siyaseti Bolu’nun ve bölgenin geleceğinin daha refah olması için yapıyoruz. Birbirimizle kapışmak için siyaset yapacaksak, bu siyasetin Allah belasını versin. Dolayısıyla Ak Parti İl Yönetim Kurulu’nun ana muhalefet partisinin yönetim kurulunu ziyaret etmesinden daha doğal ne olabilir ki? Oraya saldırıya gitseler mi daha iyi? Maalesef demokrasi kültürümüz bu konularda yeterli olmadığı için sıkıntılarımız var. İnsanlarımız konuşurken bazen edebi fazla zorluyorlar. Öyle olunca da kırgınlıklar oluyor. Eğer özne Bolu ise gerisi teferruattır. Ak Parti’den CHP’ye yapılan bu ziyareti son derece olumlu buluyorum. Bu siyasi partiler kavga için değil, hizmet için varlar.”

YILMAZ’DAN ERCOŞKUN’A GÖNDERME: YADIRGANIRSINIZ

Yılmaz, açıklamalarının devamında, herkesin kendisiyle aynı görüşte olmasını bekleyemeyeceğini vurgulayarak,  Ercoşkun’un ziyarete ilişkin sözlerini anımsattı ve Ercoşkun’un CHP Milletvekili Tanju Özcan’la Almanya’daki Bolulular Gecesi’nde karşılık oyun oynamasına çarpıcı bir dille atıfta bulundu. Yılmaz, “Herkesin bu görüşte olmasını bekleyemezsiniz. Milletvekilimizde bu görüşte olmayabilir. Ona da saygı gösteririz. Gazete sayfalarından gördüğüm kadarıyla; Almanya’daki Bolulular Gecesi’nde karşılıklı göbek atmakta problem görmezseniz, o zaman yadırganırsınız” dedi.  

1 yorum yapılmış
  • Ali Rıza ACAR
    21 Mayıs 2012 • 11:00
    Bu tür ziyaretler hiçbir kimseyi ve kuruluşu rahatsız etmemeli.Sayın vekilimiz Fehmi Küpçü ilbaşkanı Ömer Sayını ve olumlu görüşlerinden dolayı Sayın belediye başkanımız Alaaddin yılmazı kutluyorun. Zaman kavga zamanı değil,hizmet etme zamanıdır.Saygılarımla.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.