VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Okulda Verem paniği

10 Şubat 2012

Bolu Anadolu Lisesi'nde görev yapan hizmetli İ.T.'nin verem hastası olduğunun ortaya çıkması, okulda paniğe yol ...

Bolu Anadolu Lisesi'nde görev yapan hizmetli İ.T.'nin verem hastası olduğunun ortaya çıkması, okulda paniğe yol açtı. Verem Savaş Dispanseri'nden gelen doktorlar tarafından İ.T.'nin temizlik yaptığı sınıflardaki öğrencilere aşı yapılırken, bazı öğrencilerin risk grubunda olduğu belirlendi.

Türkiye İş Kurumu'na bir süre önce iş başvurusunda bulunan 47 yaşındaki İ.T., Bolu Anadolu Lisesi'nde hizmetli olarak göreve başladı. İddiaya göre verem hastalığı taşıyan İ.T., rahatsızlanarak Bolu Verem Savaş Dispanseri'ne gitti. Yapılan tetkiklerde hastalığı ilerlediği belirlenen İ.T., Köroğlu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, İ.T.'nin hastalığına ilişkin konuyu, gizli yazı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne göndererek okulda tarama yapılması talimatını verdi. İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli doktorlar ise geçen salı günü İ.T.'nin temizlik yaptığı sınıflarda okuyan öğrencilere aşı yaparak verem testi uyguladı. Öğrenciler hizmetli İ.T.'nin verem hastası olduğunu öğrenince okulda panik başladı. Okul Müdürü Emin Burukoğlu, öğrencilere tarama yapıldığıyla ilgili olarak ailelerine haber vermemelerini istedi.

Bu sabah test sonuçlarını kontrol etmek için okula giden doktorlar, öğrencilerin kollarına yaptıkları aşılardan elde ettikleri verileri toplayarak risk grubunda olup olmadıklarını saptadı. Test sırasında bazı öğrenciler birbirlerine sarılarak ağlarken, bazı öğretmenler koridorlarda endişe ile bekledi.

Okulda endişe içinde beklediklerini söyleyen öğrenciler, "Hizmetli olarak çalışan kişi verem hastası olduğu için okulda tarama başlatıldı. Hepimiz korku içerisindeyiz. Sonuçları merakla bekliyoruz. Bazı arkadaşlarımızdan çıkan değerler risk grubu taşıyor. Şu anda çok tedirginiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise hizmetli İ.T.'nin verem hastası olduğunu doğrulayarak, konuyla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.