VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU İÇİN DEPREM UYARISI...

13 Mayıs 2024

............................

Türkiye'nin deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, aralarında Bolu’nun da olduğu 16 şehir için ciddi deprem uyarısında bulundu. Ercan, özellikle Bolu, Afyon, Aydın ve diğer riskli şehirlerde yaşayan vatandaşların gerekli önlemleri alması gerektiğini vurguladı.

Prof. Dr. Ercan, özellikle Bolu, Afyon, Aydın, Denizli, Bursa, Balıkesir, Erzincan ve Erzurum gibi şehirlerde ciddi bir deprem riski olduğunu ifade etti. Bu bölgelerde yaşayanların, özellikle bina güvenliği konularında gerekli önlemleri alması büyük önem taşıyor.

6 ŞUBAT DEPREMİNİ HATIRLATTI

Ercan, daha önce yaşanan 6 Şubat depremini hatırlatarak, alınmayan önlemlerin ne kadar büyük felaketlere yol açabileceğine dikkat çekti. Bu nedenle, belirtilen şehirlerde yaşayanların, özellikle kiralık evlerde oturanların, bina sahipleri ile iletişime geçerek gerekli güvenlik tedbirlerini alma konusunda ısrarcı olmaları gerekiyor.

DEPREM ÖNCESİNDE ALINACAK ÖNLEMLER

Deprem öncesinde alınabilecek önlemler hakkında bilgi edinmek isteyenler için Prof. Dr. Ercan, SDÜ'nün deprem bilgilendirme sayfasını ziyaret etmelerini öneriyor. Burada, deprem anında yapılması gerekenler ve bina güvenliği ile ilgili önemli bilgiler yer almakta.

HANGİ ŞEHİRLER RİSK ALTINDA

Prof. Dr. Ercan'a göre risk altında olan şehirler; Afyon, Germencık, Nazilli, Aydın, Denizli, Burhankent, Salihli, Bursa, Balıkesir, Simav, Dikili, Gümüldür, Erzincan, Erzurum, Ladik ve Bolu'dur. Bu şehirlerde yaşayan vatandaşların, deprem risklerine karşı dikkatli olmaları ve hazırlıklı bulunmaları büyük önem taşıyor.

VATANDAŞLARA TAVSİYELER

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ercan, belirtilen şehirlerde yaşayan vatandaşları deprem riskine karşı uyardı ve önlem almaları konusunda çağrıda bulundu. Vatandaşların, özellikle acil durum çantalarını hazır tutmaları, binaların yapısal durumlarını kontrol ettirmeleri ve gerekli güçlendirme çalışmalarını yapmaları öneriliyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.