VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU’NUN ‘BABASI’ 35’NCİ ŞÜKRAN GÜNLERİNDE ANILDI: “İZZET BAYSAL İSMİNİ BOLU’DAN ÇIKARDIĞIMIZDA GERİYE BİR HİÇ KALIR”

12 Mayıs 2024

.....................................................

Bolu’ya eğitim ve sağlık alanında 147 eser kazandıran iş adamı İzzet Baysal’ı anmak için geleneksel hale getirilen 35’nci İzzet Baysal Şükran Günleri çeşitli etkinliklerle yapıldı. Etkinliklerde tezgah açan bir vatandaş, “İzzet Baysal ismini Bolu’dan çıkardığımızda geriye bir hiç kalır. İzzet Baysal Bolu’nun mimarıdır. Onun kıymetini bilmek, anısını yaşatmak lazım” dedi.

Bolu’ya eğitim ve sağlık alanında kazandırdığı çok sayıda tesisle halkın gönlünde taht kuran ve 93 yaşındayken hayatını kaybeden hayırsever iş adamı İzzet Baysal’ı anmak için her yıl düzenlene ‘İzzet Baysal Şükran Günleri’nin bu yıl 35’ncisi düzenlendi. Bolu Kent Konseyi tarafından büyük emekle hazırlanan program 3 gün sürdü. Şükran günlerinin son gününde vatandaşlar el emeği ürünlerini İzzet Baysal Caddesi’nde kurulan tezgahlarda satışa sundu. Bolulular tarafından ‘Bolu’nun Babası’ unvanına sahip olan İzzet Baysal’ı anma etkinlikleri kent genelinde büyük bir coşkuyla kutlandı.

İzzet Baysal’ın Bolu’nun her köşesinde imzası olduğunu ifade eden Asuman Sarı, “İzzet Baysal benim için her şey, herkes benim gibi İzzet Baysal’ı severse Bolu’yu da sever. İzzet Baysal günlerinde biz her zaman etkinliklere katılıyoruz. Önce sabah onun mezarına gidip dua ediyoruz. Sonra da etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Onun adını sürdürmeyi seviyoruz. İzzet Baysal ismini Bolu’dan çıkardığımızda geriye bir hiç kalır. İzzet Baysal Bolu’nun mimarıdır. Onun kıymetini bilmek, anısını yaşatmak lazım” dedi.

2 yorum yapılmış
  • brahimTAY
    12 Mayıs 2024 • 13:42
    Allah Teâlâ, Baysal Ailesi'nden razı olsun. İzzet Baysal Vakfı'nın şehrimize kazandıracağı 148. eser olan Sağlık Mah. Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezi için de kendilerine ayrıca teşekkür ediyoruz. Eksik olmasınlar…
  • yuksel14
    12 Mayıs 2024 • 15:25
    vala tanju geldiğinden beri hiç hycanlı geçmiyor önceden dışardan öğrenciler...gelir ve eylence sergiler fuar şeklinde olurdu en az 2 gün sürerdi şimdi tek gün onuda 5-10 sergi başka yok....ramazanda ramazan sokağı bile yapmıyorlar....
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.