VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

AFYON’UN TANJU ÖZCAN’I...

4 Mayıs 2024

..........................................................................

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 2021 yılında yabancı uyrukluların evlenmesi için nikah ücretine yaptığı artış, Burcu Köksal'ın belediye başkanlığını yaptığı Afyonkarahisar'da da uygulandı. Afyonkarahisar’da Türk vatandaşları için 400 TL olan nikah ücreti, yabancı uyruklu vatandaşlar için 25 katına çıkarılarak 10 bin TL’ye yükseltildi. 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 2021 yılının Aralık ayında Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla alınan kararla yabancı uyrukluların yabancılarla evlenmesi durumunda ödeyecekleri nikah ücretini 100 bin TL'ye çıkarmış, suyun metreküpüni ise yabancılar için 2,5 dolar olarak belirlemişti.  

AYNI UYGULAMAYI AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ DE BAŞLATTI 

31 Mart seçimlerinde Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal, belediye meclisi toplantısında sığınmacılardan alınan nikah ücretinin 25 kat artırıldığını duyurdu. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda, "Vatandaşlarımıza 400 TL olan nihak ücret bedelini sığınmacılar için 10 bin TL'ye çıkardık" denildi.  

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ KARARA KARŞI ÇIKTI, TOPLANTIYI TERK ETTİ 

Kararın ardından AK Parti Meclis Üyesi Mahmut Emin Birliktir, karşı çıkarak, "Sığınmacılar ile ilgili 25 kat zam konusu hakkında konuşmak istiyorum. Bu millet tarih boyunca her zaman mağdurun yanında olmuştur. Dolayısı ile sığınmacılarla ilgili artış dışındaki her şeye ben şahıs olarak oy veriyorum. Biz ensar bir milletiz. Bunlara ben misafir gözü ile bakıyorum. Misafir olmalarına devam edilmesini istiyorum. 25 kat zam konusuna bireysel olarak karşı çıkıyorum" ifadelerini kullandı.

1 yorum yapılmış
  • Bolu14
    4 Mayıs 2024 • 17:16
    Tanju. Başkan Mudurnu. Taskestililer olarak. ŞATO.larin işsiz ve atil kalmasına çok üzülüyoruz. Ancak siz çözebilirsiniz. Lütfen. Başkanım.... Tanju. Başkandan.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.