VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MHP TARİHİNDE İLK KEZ O BELDEYİ KAZANDI... BOLU'DA MHP'NİN KAZANDIĞI TEK YER OLDU

3 Nisan 2024

....................................

 Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti Beldesi’nde resmi olmayan sonuçlara göre Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) belediye başkan adayı olan Saim Çevik, kendisine en yakın olan rakibine 237 oy fark atarak belediye başkanı seçildi. Bolu genelinde MHP’nin kazandığı tek yer olan Taşkesti Beldesi tarihinde ilk kez MHP’li bir başkanın yönetimine geçti. 

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti Beldesi 1987 yılında Mudurnu ilçesinden ayrılarak Belde statüsüne geçti. 1987 yılından beri çeşitli partilerin başkanlarının yönettiği Taşkesti Beldesi’nde Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde bir ilk yaşandı. Taşkesti Beldesi tarihinde ilk kez MHP’li bie başkanın yönetimine geçti. Resmi olmayan sonuçlara göre Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) belediye başkan adayı olan Saim Çevik, kendisine en yakın olan rakibine 237 oy fark atarak belediye başkanı seçildi. 

Toplamda bin 872 seçmenin bulunduğu Taşkesti Beldesi’nde bin 660 kişi oy kullandı. Bin 582 oyun geçerli sayıldığı seçimde MHP’nin adayı Saim Çevik 763 oy, CHP’nin adayı Yasin Özdemir 526 oy alırken AK Parti’nin adayı 264 oy aldı. Bolu genelinde MHP’nin kazandığı tek yer olan Taşkesti Beldesi tarihinde ilk kez MHP’li bir başkanın yönetimine geçti. 

1 yorum yapılmış
  • Sebenli
    3 Nisan 2024 • 08:56
    İlhan Durak'a üzüldüm yaa.. çokta inanmıştı.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.