VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ MEHMET KORKMAZ İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ

5 Ocak 2024

.................

HABER: OĞUZHAN EKE-ASLI AKIŞ/KÖROĞLU GAZETESİ

İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayan Bolu Belediyesi Meclis üyesi Mehmet Korkmaz, “Başka bir siyasi kimlik altında Tanju Bey’i desteklemenin etik olarak doğru olmayacağını düşündük” dedi. 

Mehmet Korkmaz, 2019 yılında İYİ Parti’den 5’inci sıra belediye meclis olarak seçildi. Yedek sırada kalan Korkmaz, 8 ay önce yaşanan değişiklikler sonrasında belediye meclisinde aktif göreve başladı. İYİ Parti Belediye Meclis üyesi olarak görevine devam eden Korkmaz, İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu. 

“BENCE HERKES BÖYLE YAPMALI” 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı destekleme kararı aldıklarını belirten Korkmaz, “Ben ve ekip arkadaşlarım, zaten bu seçimde Tanju Bey’i destekleme kararı almıştık. Bize göre doğru olan buydu. Başka bir siyasi kimlik altında Tanju Bey’i desteklemenin etik olarak doğru olmayacağını düşündük. Bence herkes de böyle yapmalı. Böyle bir karar aldık ve istifa ettik. Ama bundan sonraki siyasi süreçte başka bir partiye geçeriz, geçmeyiz, onu bilemiyorum ama Tanju Bey’i ekibimizle beraber destekleme kararı aldık”dedi. 

“TUTUMLAR MAALESEF PARTİ VE BİZİ BU DURUMA GETİRDİ” 

Parti yönetimi içerisinde yok sayıldığına dikkat çeken Korkmaz, “Aslında şimdiye kadar yönetici arkadaşlarımızla bir yola çıktık. Çok büyük emekler verdik, İYİ Parti’yi bir yerlere getirebilmek adına. Kısmen başarılı da olduk. Çok da iyi giderken bazı şeyler tersine döndü. Ama yerel yönetimdeki arkadaşların duyarsızlığı, bizi yok saymaları, şahsım adına konuşuyorum. Bu süreçte etkili oldu. Yani çok da arkadaşlarımızı kırıcı bir şey söylemiyorum ama etkin siyaset yapılabilirdi Bolu özelinde. Yapılan bazı hatalar, takılan tutumlar maalesef parti ve bizi bu duruma getirdi” ifadelerini kullandı. 

2 yorum yapılmış
  • Turgut
    6 Ocak 2024 • 13:12
    Sözü eğip bükme sen gidersen o giderse parti kendi başınamı etkin siyaset yapacak deki işimize böyle geliyor
  • Aliztrk
    11 Ocak 2024 • 16:41
    Dürüst siyaset yapmak yol arkadaşı satmak digildir ilede Tanju Özcan diyorsan firildaklik sizdede varmış hayırlı olsun
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.