VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MHP'DEN GEYİK AVINA TEPKİ... "KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"...

13 Eylül 2023

.....................................................

Kızıl geyiklerin avlanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı İlhan Durak, söz konusu avlanmanın biyoçeşitliliğe zarar vereceğine dikkat çekti.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilimiz Bolu'da 14 kızıl geyiğin avlanması için ihale yapıldı. Her yıl gündeme gelen konuya hayvanseverler başta olmak üzere toplumun birçok kesiminden olduğu gibi siyasilerden de tepki gecikmedi. Kızıl geyiklerin avlanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı İlhan Durak, söz konusu avlanmanın biyoçeşitliliğe zarar vereceğine dikkat çekti.

Başkan İlhan Durak yaptığı açıklamada, "Son yıllarda kızıl geyiklerin popülasyonunun azaldığı yadsınamaz bir gerçek. Bakanlık tarafından açılan ihale, daha önceki yıllarda olduğu gibi ilimiz kamuoyunda yine tepkiyle karşılaşmıştır. Bu konuda birçok bilim insanı ve doğa koruma uzmanı da kızıl geyiklerin avlanmasının tamamiyle yasaklanması gerektiğine dikkat çekmekte. Kaldı ki hayvanseverler ile hayvan koruma dernekleri başta olmak üzere ilimiz kamuoyunu rahatsız eden bu konuda başta Bolulu hemşerimiz Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki Bey olmak üzere Bakanlığın ilgili müdürlüklerinin hassas davranması elzemdir. Kızıl geyikler, ekosistemin önemli bir parçasıdır ve çeşitli bitki türlerinin yayılmasına yardımcı olurlar. Bu konuda yapılacak yasal düzenleme ile kızıl geyiklerin avlanmasının yasaklanması doğal dengeyi sağlayacaktır. Bolu kamuoyunu derinden üzen ve rahatsız eden söz konusu kararın takipçisi olacağız. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün bu konuda gereken adımı atması şarttır. Gelen tepkilere hem kör hem sağır olarak sessiz kalınması tepkileri sona erdirmez, aksine tepkilerin artmasına, katlanmasına sebep olacaktır" ifadelerini kullandı.

1 yorum yapılmış
  • Vatanda
    13 Eylül 2023 • 14:28
    Sarayın masrafları ağır yiğidom...:)) padişahın akçeye ihtiyacı var
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.