VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

VEYSEL TİRYAKİ BOLU'DA KONUŞTU...

28 Nisan 2023

.............................

Bolu'da konuşan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Orman Genel Müdürlüğü'ne (OGM) 20 uçak ile 9 yangın söndürme helikopterin alındığını belirterek, "Uçakların 5'i ve helikopterlerin 3 tanesinin teslimatı yapıldı. Salı günü Sayın Cumhurbaşkanı'mızın katılacağı törenle Orman Genel Müdürlüğü'nün hava gücüne katılmış olacak. Diğer aldığımız uçaklar akabinde gelecek" dedi.

Orman Genel Müdürlüğü'nce orman yangınları ile mücadelede kullanılmak üzere Bolu'ya gönderilen 44 araç için anahtar teslim töreni yapıldı. Orman Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen törene; Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, daire müdürleri ile orman teşkilatı çalışanları katıldı.

'20 UÇAK İLE 9 YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ ALDIK'

Törende konuşan Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, orman yangınları ile mücadele için uçak ve helikopterlerin alındığını belirterek, "Salı günü Cumhurbaşkanı'mızın katılacağı bir tören yapacağız. İlk defa kendi uçağımızı ve helikopterimizi aldık. 20 uçak ile 9 yangın söndürme helikopteri aldık Bir silahlı kuvvetler gibi çok sayıda uçağı yönetecek konumda değiliz. Elbette makul bir sayı kadar olanını almamız lazım. Bunun dışında Silahlı Kuvvetlerden ve Jandarma Genel Komutanlığı ile yaptığımız görüşmelerde; kendi personelimizle, uçan uçakları ve helikopterleri yangınla mücadelede kullanacağız" dedi.

'BOLU'DA 750 BİN METREKÜP AĞAÇ KESİMİNİ AZALTTIK'

Tiryaki, Türkiye genelindeki planlı ağaç kesimini 10 milyon metreküp azalttıklarına dikkat çekerek, "Daha az keseceğiz. Bolu'da 750 bin metreküp ağaç kesimini azalttık. Türkiye'nin her tarafında azalttık. Paramızı daha dikkatli kullanacağız, tasarruf edeceğiz. Daha az ağaç keseceğiz. Şimdi yeni yapılan bir düzenleme ile orman köylülerine yapılmayan ciddi katkılar geliyor. Orman köylüleri, bundan sonra her yıl satış bedelinin değil; ormana maliyetinin yüzde 70'i daha ucuz odun alacak" diye konuştu. Tiryaki, konuşmasının ardından Bolu Orman Bölge Müdürlüğü'ne tahsis edilen 14 ilk müdahale aracı, 10 arazöz, 8 greyder, 5 kamyon ve 7 adet iş makinesinin ilk anahtarlarını orman işçilerine teslim etti. Okunan duaların ardından tören sona erdi.

  • VEYSEL TİRYAKİ BOLU'DA KONUŞTU...
  • VEYSEL TİRYAKİ BOLU'DA KONUŞTU...
  • VEYSEL TİRYAKİ BOLU'DA KONUŞTU...
1 yorum yapılmış
  • Yakal
    28 Nisan 2023 • 13:49
    Sayin tiyraki ormanlar çok kesiliyor lütfen ormanları koruyalim gelecege torunlarımıza birakalim aşırı derecede kesim var
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.