VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

GAZİLER DERNEĞİ BAŞKANI TUTUKLANDI...

24 Mart 2023

..........................

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şube Başkanı Sami Yıldız, iş insanı Uğur Akbay adına 2 milyon 650 bin liralık sahte senet düzenlediği gerekçesiyle yargılandığı davada 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kararın onanmasının ardından yayla evinde yakalanan Yıldız tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şube Başkanı Sami Yıldız, 3 yıl önce Uğur Akbay'ın sahibi olduğu şirket adına 2 milyon 650 bin TL'lik sahte senet düzenledi. Sorumlu olduğu orman ürünleri şirketi üzerinden düzenlenen senet için Uğur Akbay mahkemeye başvurarak şikayetçi oldu.

İDDİALARI REDDETMİŞTİ…

Sami Yıldız hakkında Bolu 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nce 'Resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık' suçlamasıyla dava açıldı. Ankara Kriminal Laboratuvarı Müdürlüğü ve Jandarma Kriminal Laboratuvar Müdürlüğü tarafından senetler üzerindeki yazı ve rakamlar incelendi. Sayı ve rakamların Sami Yıldız'a ait olduğu tespit edildi. Tutuksuz yargılanan Yıldız, suçlamaları reddederek, "Benim adı geçen firmadan alacağım vardı. Buna karşılık bana senet verildi. Senet üzerindeki yazı ve rakamları ben yazmadım. Ayrıca, icra takibi de yapmadım. Kendisini tanımam bile" dedi.

“SAHTE SENETLE İCRA TAKİBİ BAŞLATMIŞLAR”

Uğur Akbay da firmada sorumlu olarak görev yaptığını, kendisinin imza atma yetkisinin bile bulunmadığını belirterek, "2020 yılında Sami Yıldız ile yanındaki kişiler işletmemize gelerek icra takibi yapmak istediler ve benim borçlu olduğumu söylediler. Ben de böyle bir şeyin olmadığını söyleyerek, onları firmadan çıkarttık. Sahte senetle icra takibi bile başlatmışlar" diye konuştu.

Mahkeme, kriminal raporu doğrultusunda Sami Yıldız'ı 7,5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Kararı üst mahkeme de onayınca Yıldız, jandarma tarafından yayla evinde yakalanarak gözaltına aldı.

Sami Yıldız, nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3 yorum yapılmış
 • gerekgazi
  24 Mart 2023 • 09:02
  hemen gazilik maaşı, otobüslere bedava binme hakkı,ve dahi ne kadar boş beleş istihkakı varsa kesilmeli.Vay sahte gazi vay bi de başkan hemi.
 • Asl
  24 Mart 2023 • 14:37
  Bilip bilmedennyalan haber yapmayın nişanın 16 sında serbest bırakılıyor ayrıca yayla evinde falan tutuklanmadi kendisi teslim oldu
 • Hseyin
  24 Mart 2023 • 22:01
  Serbest kalmaz kardeşim denetimli selbeslikten faydalanır bilip bilmeden konuşma 6 ayda denetimli selbeslik süresi bitiyor
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.