VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

“KÖYLÜLER ORMANLARI ORMANCILARDAN KORUR HALE GELDİ”

30 Ocak 2023

.........................................................

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Burhan Aktaş, yaptıkları köy ziyaretlerinde vatandaşların özellikle ormanlık alanlarda yapılan ağaç kesimlerinden büyük dert yandığına dikkat çekti. Aktaş, “Önceden ormancılar ormanları köylülerden korurdu. Artık köylüler ormanları ormancılardan korur hale geldi.” dedi.

İYİ Parti Bolu Teşkilatı, halkın beklenti ve önerilerini dinlemek adına köy ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. İl Başkanı Burhan Aktaş, Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, il ve merkez ilçe yöneticileri son olarak Yakabayat ve Çamyayla Köyü’nü ziyaret etti. Ziyarette partilileri köy muhtarları İbrahim Metyar ve Turgut Çarşambalıoğlu karşıladı. Köy halkı yaşadıkları sıkıntıları partililere iletti. Talepleri tek tek not alan partililer İYİ Parti iktidarında tüm sorunların çözüme kavuşturulacağı sözünü verdi. Ziyaret sonunda, İYİ Parti’ye katılım sağlayan vatandaşlara rozet takıldı.

“İKTİDARIN YAPTIĞI EN GÜZEL İŞ KÖYLÜLERE SIRT ÇEVİRMEK”

Köy ziyaretlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Burhan Aktaş, “Köylülerimize bir dokunduk bin ah işittik. Mevcut iktidarın ülkeyi yönetim şeklinden köylülerimiz de memnun değil. Gittiğimiz her köyde vatandaşlarımız mazotun, gübrenin, bitkisel ve hayvansal ilacın pahalılığından çiftçilik ve hayvancılık yapmanın artık imkânsız hale geldiğini söylüyor. Gençler artık köylerde durmuyor. Hepsinin hayali yurtdışına çıkmak. Suriyelilere yapılan yardım kadar köylülerimiz, çiftçilerimiz desteklenseydi bugün bu halde olmazdık. Köylünün ürettiği eti, sütü, yoğurdu, yağı artık para etmiyor. Köylü can çekişiyor ve iktidarın en güzel yaptığı iş köylümüze sırt çevirmek.” dedi.

ORMANLARDAKİ AĞAC KESİMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Köylülerin, Devlet eliyle ormanlık alanlarda yapılan ağaç kesimlerine büyük tepki gösterdiğini de dile getiren Aktaş, “2002’de Bolu’da kesilen ağaç miktarı 410 bin metreküp iken bu rakamın 2022 sonu itibariyle 3,5 milyon metreküp olduğu iddia ediliyor. Ormanlarımızda orantısız bir şekilde ağaç kesimleri yapılıyor. Sırf ekonomiye katkı sağlasın diye geleceğimiz olan ormanlarımız yok ediliyor, katlediliyor. Ormanlardaki kesimler bu şekilde devam ederse ilimiz çölden, çorak topraklardan farksız olacak. Önceden ormancılar ormanları köylülerden korurdu. Artık köylüler ormanları ormancılardan korur hale geldi. Bu gerçekten üzerinde düşünülmesi gereken bir konu.” diye konuştu.

3 yorum yapılmış
 • Bolulu1414
  31 Ocak 2023 • 02:04
  Şirketler nasıl da yağmalıyor .İktidarıyla muhalefetiyle beraber !
 • Yldz
  31 Ocak 2023 • 10:50
  Laf olsun diye konuşmak böyle oluyor herhalde.
 • HalisBelen
  2 Şubat 2023 • 06:25
  Suç işleyen varsa sizi tutan mı var, Savcılarımız boşa maaş almıyorlar. Gidip ihbarda ve şikayette bulunun. Varsa suç işleyen versin hesabını. Kimseye haksız iftaralar atmayın.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.