VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

“ERDOĞAN’I ORADAN BEN İNDİRİRİM”

19 Ocak 2023

........................................................

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bolu’da esnafları gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Genel Başkan İnce, “Memleket Partisi olarak sadece gönüllülerin gücüyle, hazine parası olmadan, belediye parası olmadan, müteahhit parası olmadan, sokak sokak Türkiye’yi dolaşıyoruz, takdir milletimizizdir. Bu Erdoğan’ı oradan ben indiririm diyorum, bu altılı masanın kafası karışık diyorum.” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Düzce ziyaretlerinin ardından Bolu’da da esnaf ziyareti yaptı. İzzet Baysal Caddesi boyunca esnaflara ‘hayırlı işler’ dileklerinde bulunan Genel Başkan Muharrem İnce sonrasında vatandaşlarla sohbet etti. Seçim tarihinin belli olmasının ardından İnce, Bolu’dan cumhurbaşkanı adaylarına seslendi.

“Bir an önce adaylar ortaya çıkmalıdır”

Cumhurbaşkanı adaylarının bir an önce ortaya çıkmaları gerektiğini vurgulayan Genel Başkan Muharrem İnce, “Evet değerli arkadaşlar seçim tarihi belli oldu,14 Mayıs. Siyasi partilerin göstereceği adaylar olacak. Yüz bin imzayla aday olmak isteyenler olacak. Benim bir teklifim var: bir an önce altılı masaya önerim şu: geçen dönem beni 51 gün kala aday yaptılar 13 tane vilayet e gidemedim, yetişmedi, zaman yetmedi. Büyük ilçelerin hiçbirine gidermedim. Bence bir an önce adaylar ortaya çıkmalıdır. Seçime 115 gün civarında zaman var” dedi.

“Biz sadece milletimizin vicdanına güvenmek istiyoruz”

Seçimlerde sadece milletin vicdanına güvenmek istediklerini belirten Muharrem İnce, “Bir teklifim daha var: Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyenler televizyonlarda milletin önünde tartışsınlar. Ekonomiyi konuşsunlar, sığınmacıları konuşsunlar, tarımı konuşsunlar, dış politikayı konuşsunlar, eğitimi konuşsunlar. Ben bütün cumhurbaşkanı adaylarına buradan, Bolu’dan açık çağrıda bulunuyorum. İstediğiniz televizyon kanalında, istediğiniz saatte memleket partisinin genel başkanı olarak ben hazırım. Millet karar versin. Yani, medyanın bir kısmını iktidar almış, bir kısmını muhalefet almış, bize hiç yer yok. Medyada yer yok. Hazine parası da yok. Hazineden milyonları alacaklar şimdi. Belediyeler var. Bunların hiçbirisi biz sadece milletimizin vicdanına güvenmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hepsine hodri meydan diyorum”

Cumhurbaşkanı adaylarına açık çağırıda bulunan İnce, “Bütün cumhurbaşkanı adaylarını televizyonlarda tartışmaya davet ediyorum. Bunda kaçacak bir şey yok. Gençlerin umutlarını nasıl yeteceğiz? Esnafın yüzünü nasıl güldüreceğiz? Tarımı yeniden nasıl ayağa kaldıracağız? Bu sığınmacıları nasıl göndereceğiz? Herkes, bütün cumhurbaşkanı adayları konuşsun, millet de dinlesin kararını versin. Hepsine hodri meydan diyorum” ifadelerini kullandı.

“Hazine parası olmadan, belediye parası olmadan, müteahhit parası olmadan, sokak sokak Türkiye’yi dolaşıyoruz”

Altılı masanın kafasının karışık olduğunu ifade eden İnce son olarak şu ifadelere yer verdi; “Bu Erdoğan’ı oradan ben indiririm diyorum, bu altılı masanın kafası karışık diyorum. Birisi Türklüğü kaldırıyor, birisi tarikatların önünü açıyor. Bunlarla bu iş olmaz birisi İstanbul Sözleşmesini kabul ediyor, öbürü etmiyor. Biri Libya Tezkeresine evet diyor, öbürü hayır diyor. Bunlar 6 günde dağılırlar. Bu Erdoğan’ın da gitmesi lazım. 20 senedir yoruldu artık. Onun için biz ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket diyoruz. Memleket Partisi olarak sadece gönüllülerin gücüyle, hazine parası olmadan, belediye parası olmadan, müteahhit parası olmadan, sokak sokak Türkiye’yi dolaşıyoruz, takdir milletimizizdir. Tekrar söylüyorum: bütün cumhurbaşkanı adaylarını televizyonlarda tartışmaya, eski günlerdeki gibi, Demirel il Ecevit tartışıyordu. Bizde dinliyorduk. Mesut Yılmazla Tansu Çiller tartışıyordu, bizde dinliyorduk. Kararımızı ona göre veriyorduk. Televizyonlarda tartışmaya davet ediyorum hepsini.”

“Kemal Kılıçdaroğlu beni etkileyemiyor ya”

İnce’nin açıklamalarının ardından vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Şerafettin Yüceer isimli bir vatandaş ise, “Muharrem İnce’nin açıklamaları çok etkileyici. Kısa konuşması beni çok etkiliyor. Kemal Kılıçdaroğlu beni etkileyemiyor ya. Ben 63 yaşında bir emekliyim, şu adamın şurada 3 dakika konuşması beni etkiledi” dedi.

 

 

5 yorum yapılmış
 • cokun
  20 Ocak 2023 • 06:13
  yaw sen neye dayanarak onu diyorsunki birader
 • Garipbirkyl
  20 Ocak 2023 • 06:48
  By Tanju ile saçmalama yarışına girmiş Nede olsa eski kangalar
 • Emekli
  20 Ocak 2023 • 09:53
  Hadi maarem hadi ense traşını görelim.
 • Vatanda
  21 Ocak 2023 • 05:44
  Önce kemali indir sonra konuş
 • memett
  23 Ocak 2023 • 02:28
  sen git kumda oyna hoca .sen yanlış tarafta duruyorsun siyaset yapacaksan gel reisin yanına
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.