VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

SÖZLEŞMELİYE KADRO MÜJDESİ

28 Kasım 2022

.................................................

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından binlerce kamu çalışına müjdeli haberi verdi. Sözleşmelilerin kadroya geçişinde, 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacağını belirten Cumhurbaşkanı, "Ayrıca 1 yıl da aday memurluk süresi olacaktır. Sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir" dedi. Yeni statüye göre kamudaki 520 bin sözleşmeli personelden 424 bini isteğe bağlı olarak kadroya geçebilecek.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, kamudaki sözleşmelilere kadro düzenlemesinin ayrıntılarını paylaştı. İşte Erdoğan’ın açıklamasının satır başları;

SÖZLEŞMELİDEN KADROYA GEÇİŞ 3 ARTI 1 YILLIK BİR SÜRE SONUNDA GERÇEKLEŞECEK

“Mahalli idareler dahil olmak üzere sözleşmelilerin kadroya geçişinde 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk suresi olacaktır. Dolayısıyla sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir. Halihazırda 3 yılı dolmuş olan sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir. Henüz bu süreyi doldurmamış olanlar ise 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edeceklerdir.”

520 BİN SÖZLEŞMELİ PERSONELDEN 424 BİNİ İSTEĞE BAĞLI OLARAK KADROYA GEÇEBİLİYOR

“Daha önceki kadro düzenlemesinin dışında tutulan 227 bin kişi ise süreleri de dolmuş olacağı için doğrudan kadroya geçme hakkını kullanabilecektir. Yeni statüye göre kamudaki 520 bin sözleşmeli personelden 424 bini isteğe bağlı olarak kadroya geçebiliyor.”

KURUMLAR ARASI NAKİL HAKKINA 4 YILIN SONUNDA KAVUŞACAK

“Kadro kapsamı dışında kalanlar sözleşmeli askeri personel, sözleşmeli akademik personel, sözleşmeli KİT personeli, sözleşmeli sanatçı, sözleşmeli Meclis danışmanı, sözleşmeli sağlık yöneticisi ve tamamı sözleşmeli kurum çalışanlarıdır. Sözleşmeliden kadroya geçmek istemeyen personelin hakları görev süreleri sona erene kadar şahsa bağlı şekilde devam edecek, sonra kadroları kendiliğinden ilga olacaktır. Kadroya geçen personel, kurumlar arası nakil hakkına 4 yılın sonunda kavuşacak.”

2 yorum yapılmış
  • garibanhalkimiz
    28 Kasım 2022 • 14:00
    gariban halkimiz müjde gibi görmesin kamuya alınan her maaşlı kişinin kendisinin sırtına yük olduğunu unutmasın. umarım memur sayısı bir gün 0 a düşer...
  • madur
    29 Kasım 2022 • 16:20
    Niye 3 yıl çalışma şartı. 2 yıl çalışan, 2,5 yıl hatta mesela 2 yıl 10 ay çalışanın suçu ne. Kadro vereceksen herkese ver. Kadro verdiğini açıkladığın tarih itibarı yada en fazla 1-2 aya öncesi bir tarih itibarıyla herkese kadro verilse net adil bir müjde olurdu.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.