VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BAKAN YARDIMCISI ÇATAKLI’DAN BOLU’DA GÜVENLİK ZİRVESİ

10 Kasım 2022

...........................................

Bolu’da emniyet ve jandarma yetkilileri ile bir araya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, depremin yıldönümü olan 12 Kasım’da ülke genelinde yapılacak tatbikatla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Türkiye afet risk azaltma planını bitirdik. Geçen yıl Türkiye’de afet eğitim yılı ilan etmiştik. Bu çerçevede 56 milyon vatandaşımıza ulaştık. Bu yılda da eğitimlerini yaptırdığımız vatandaşlarımıza tatbikat yaptırarak, bunu pekiştirmek istedik” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, bakanlığa bağlı kurumların yetkilileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek temaslarda bulunmak üzere Bolu’ya geldi. İlk olarak Bolu Valiliği’ni ziyaret eden Çataklı, İçişleri Bakanlığına bağlı kurumların yetkilileri tarafından karşılandı. Bolu Valisi Erkan Kılıç ile bir araya gelen Çataklı’ya Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığından gelen yetkililerde eşlik etti. Çataklı, emniyet ve jandarma yetkilileri ile kentte asayişin sağlanması ve yapılacak çalışmalar hakkında da yetkililerden brifing aldı.
Bolu’da ilgili kurum temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geleceğini belirten Çataklı, 12 Kasım 1999’da meydana gelen deprem felaketinin yıldönümünde ülke genelinde yapılacak tatbikatla ilgili de açıklamalarda bulunarak, “Bolu deprem anlamında kritik bir ilimiz. Bugün de zaten çalışmalarımızda, AFAD başkanlığımızın bu yörede yürüttüğü çalışmalar gündemimizde olacak. Bolu’yla ilgili geçmişte acı tecrübelerimizde var. Deprem anlamında kritik bir kuşakta yer alıyor. Şimdi Türkiye olarak biz sadece afet olduğu anda değil öncesinde afetlere hazırlanmak bakımından son dönemde büyük bir gayret ortaya koyuyoruz. Elbette afet anına hazırlanmak, afet anında sağlıklı müdahalelerde bulunabilmek mühim ki Türkiye bu çerçevede büyük mesafeler kaydetti. Buna biz son dönemde yürüttüğümüz çalışmalarla afet öncesini de yoğun olarak ekledik. Türkiye afet risk azaltma planını bitirdik. Geçen yıl Türkiye’de afet eğitim yılı ilan etmiştik. Bu çerçevede 56 milyon vatandaşımıza ulaştık. Bu yılda da eğitimlerini yaptırdığımız vatandaşlarımıza tatbikat yaptırarak, bunu pekiştirmek istedik. “ diye konuştu.
TÜRKİYE’DE İLK KEZ ÜLKE GENELİNDE TATBİKAT YAPACAĞIZ
Çataklı, 12 Kasım’da Türkiye genelinde ilk kez böylesine bir tatbikat yapacaklarına dikkat çekerek şunları söyledi:
“Bu yılı da Afet Tatbikat Yılı ilan ettik. Nitekim dün akşam da KYK’larda kalan bütün öğrenci ve personelin katıldığı bir tatbikatı gerçekleştirdik. 850 bin civarında bir katılımla. 12 Kasım’daki tatbikatı Türkiye’de ilk kez yapacağız. Aynı anda ülkenin tamamında çök, kapan, tutun tatbikatı yapacağız. Buradaki amacımızda bu farkındalığı geliştirmek. Afetlere hazırlığa bir katkı sunmak. Hayati bir çalışma olarak görüyoruz. Tüm vatandaşlarımızın da buna katılmasını istirham ediyoruz.”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.