VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLİMDER’DEN GÜLŞEN’E SUÇ DUYURUSU

25 Ağustos 2022

.............................

Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BOLİMDER), Bolu Adliyesi önünde toplanarak şarkıcı Gülşen’in, konserinde imam hatipliler hakkında söylediği sözler hakkında basın açıklaması yaparak suç duyurusunda bulundu.

Haber: Esra Ayden

Şarkıcı Gülşen’in konserinde, imam hatiplilere yaptığı hakaret üzerine 81 İlde, Önder İmam Hatipliler Derneği mensupları bir araya gelerek dernek adına ve şahsi olarak Cumhuriyet Savcılıklarına şikâyet dilekçesi verdiler.

“VATANINA AŞKLA HİZMET EDEN NESİLLER YETİŞTİRMİŞTİR”

BOLİMDER adına açıklamayı yapan BOLİMDER Başkan Yardımcısı İbrahim Sarıdoğan, “İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yıl; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz okullarımızdır. İmam Hatip Okulları ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır. Bu okullar kurulduğu günden itibaren milletimizin yoğun teveccühüne mazhar olmuş, milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip okullarında yetişen milyonlarca genç bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar her alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır. İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir. Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz” dedi.

“KENDİSİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

İmam Hatip Okullarının başarılarıyla gündem olup siyasetten uzak duracağını belirten İbrahim Sarıdoğan, “İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz. Bugün İmam Hatip Okullarımızda okuyan yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsat etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği mensupları olarak bugün tüm illerimizde bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız” ifadelerini kullandı.

ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERDİLER

Basın açıklamasının ardından Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği mensupları Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na, şarkıcı Gülşen hakkında tek tek şikâyet dilekçesi verdiler.

2 yorum yapılmış
  • yuksel14
    25 Ağustos 2022 • 19:26
    bu resmen ukalalık..her mezunlara dil ve iftira atmak büyük günah..kişişel olayı herkesi suçlayarak konuşma hakkı yok..kimi şuçluyorsa açık konuşmalı...cezalandırılmalı..konser halinde imamatibi azına almak bile suç..resmen ukalalık.şımarıklık..sanatçıysan sanatını yap konuşma...
  • brahimkymaz
    25 Ağustos 2022 • 14:05
    Herkes haddini bilecek, imam hatip nesli bu ülkenin manevi sigortasıdır, sahne yasağı konmalı, sanatçı değil provakatör
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.