VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

4 SAAT 45 DAKİKALIK YOL 90 DAKİKAYA DÜŞÜYOR

22 Ağustos 2022

..................................

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Eskişehir-Sarıcakaya projesini 2023 yılında tamamlayarak hizmete sunacaklarını belirterek, yol yapımı tamamlandığında yıllık toplam 21,5 milyon lira tasarruf sağlanacağını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Eskişehir-Sarıcakaya yolu yapım şantiyesini ziyaret etti; proje hakkında bilgi aldı. Ardından açıklama yapan Karaismailoğlu, Türkiye’nin, bugünlere hiç kolay gelmediğini söyledi. “Yarınlar için seçeceğimiz yolun ne olacağını belirlemek içinse bir yıldan az zamanımız kaldı” diyen Karaismailoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir yanda elde ettiği tarihi yatırım, kalkınma, refah başarıları ile ülkemize Cumhuriyet tarihinin en aydınlık, en güçlü, en parlak dönemini yaşatan AK Parti ve Cumhur İttifakı, diğer yanda ise yalan siyasetini bir yaşam biçimi edinen, şahsi menfaatleri için dış mihraklarla, darbecilerle bile iş tutmaya hevesli muhalefet mensupları. Ülkemiz; 2002 yılına kadar yatırımın göz ardı edildiği, milletinin refahının düşünülmediği bir ülkeydi.Ekonomik kriz sıradanlaştırılmış, kazananlar milletimiz değil hep başkaları olmuştu. Ancak, AK Parti iktidarı ile birlikte Türkiye; istihdamdan yatırıma ihracattan üretime, yabancı yatırımdan turizme kadar her alanda rekorlar kırmayı başardı. Artık ihracatta üst üste rekor kırıyor, bir yıl içerisinde uzaya iki haberleşme uydusunu gönderebiliyor, yerli ve milli imkanlarla kendi uydusunu geliştiren 10 ülkeden biri olma yolunda ilerliyoruz.

Ülkemizin duruşu kadar itibarı da hiç olmadığı kadar güçlü bir konumda. Ulaştırma ve altyapı anlamında Türkiye, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir kalkınma hamlesine şahit oldu.”Eskişehir’de devam eden 7 ayrı karayolu yatırımlarından biri olan projede hep birlikte olduklarını belirten Karaismailoğlu, uzunluğu 42 kilometre olan Eskişehir-Sarıcakaya yolunun 5 kilometresinin bölünmüş yol olarak önceki yıllarda tamamlanıp hizmete sunulduğunu anımsattı.Kalan 37 kilometrelik kesimin ihalesini de tamamlandığını kaydeden Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, “Yol yapım çalışmasında geçtiğimiz yıl toprak ve sanat yapılarını tamamladık. Bu yıl da 4,5 kilometrelik kesimde bitümlü sıcak kaplamalı bölünmüş yol yapacağız. Ayrıca, 5,5 kilometre de tek yol yapımı hedefliyoruz. Bu yol projemizi, 2023 yılında tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.Bu yolumuzun yapımı tamamlandığında; zamandan 17,5 milyon lira, akaryakıttan 4 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 21,5 milyon lira tasarruf sağlayacağız. Bu şekilde, yıllık karbon emisyon salınımı da 863 ton azaltılacak” dedi.

2 yorum yapılmış
  • Muhsin
    22 Ağustos 2022 • 09:08
    Yol yapımı konusunda yorum yapan arkadaşımın görüşüne aynen katılıyorum.Lütfen yetkili kurum ve kuruluşlar bu konuda acil tedbirlerinizi almanızı istiyorum.Virajlarda özellikle tırlarla karşılaşan otomobiller zor durumda kalıyorlar.Can kaybına neden olmayınız.Bir an önce Seben-Bolu yolunun yapılması önem arzediyor.
  • smail
    22 Ağustos 2022 • 07:36
    Her yerin yolu yapildida Seben kbriscik_BOLU Yolu yapilamadi Karacasu kızık yaylası arzı tam bir çile yolu ey siyasiler mangalda kül bırakmayanlar nerdesiniz hepiniz bundan sorumlusunuz Seben ve Kıbrıscık halkı seçimi boykot edin sandığa gitmeyin 1968 deki yol aynen duruyor bir iki yer düzeltildi yama üstüne yama böyle kepazelik olmaz
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.