VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

VALİ KILIÇ TOPLANTIDA KONUŞTU

30 Temmuz 2022

...................................

İl İdare Şube Başkanları toplantısında Bolu Valisi Erkan Kılıç, kamu idarecilerine seslenerek, “Tüm birimlerimiz mutlaka yeni projeler hazırlayarak bu projeleri hayata geçirmeli ve proje esaslı çalışmalıdır” dedi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın başkanlığında, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 24. maddesi gereğince, idarede birliğin sağlanması, işlerin gözden geçirilmesi, kurumların koordineli çalışması için gereken tedbirlerin alınmasını amacıyla İl İdare Şube Başkanları toplantısı düzenlendi. Toplantı, Bolu İl Özel İdaresi İl Genel Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcıları Ahmet Atılkan, İlhan Turgut, Nurhalil Özçelik, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutan V. Jandarma Albay Özgür Kılıç, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

SORUNLARINI GİDERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Toplantının amacının kamu hizmetlerinin daha etkili, verimli yürütülmesi ve vatandaşların kamu hizmetlerindeki memnuniyetinin arttırılmasını sağlamak olduğunu belirten Bolu Valisi Erkan Kılıç,” Kamu görevlileri olarak hizmet verdiğimiz kesim tüm vatandaşlarımızdır. Dolayısıyla vermiş olduğumuz hizmetlerin kalitesini ve vatandaş memnuniyeti arttırarak bu hizmetlerin hızlı, etkin ve çözüm odaklı verilmesi son derece önem arz etmektedir. Bizler vatandaşlarımızın işlerini imkanlar ölçüsünde çözmek, sorunlarını gidermek için çalışıyoruz” dedi.

DAİRE AMİRLERİ KENDİNİ SÜREKLİ GÜNCELLEMELİLER

Vali Kılıç,  “Tüm daire amirleri ve kamu çalışanları idarenin yeni yönetim yaklaşımlarına adapte olmalı ve kendini sürekli güncellemeliler. Tüm birimlerimiz mutlaka yeni projeler hazırlayarak bu projeleri hayata geçirmeli ve proje esaslı çalışmalıdır. Rutin kamu hizmetleri zaten yürütülüyor. Burada esas olan daire amirlerimizin farkını ortaya koyarak turizm, sağlık, sanayi, tarım, çevre, spor, refahın ve istihdamın artırılması gibi tüm alanlarda Bolu’nun, ülkemizin daha da kalkınması adına projeler üretmesi ve uygulamaya koymalarıdır” ifadelerini kullandı.

GÜVENLİK TAVİZ VERİLEMEYECEK KONULARIN BAŞINDA 

Toplantıda; İl genelinde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan yatırımlar, yatırımların takip edilmesi, orman ve anız yangınları, AFAD planları, kılık kıyafet, mesai saatleri, tasarruf tedbirleri, sağlık, çevre, yatırım vb. konularda talimatlarda ve uyarılarda bulunan Vali Kılıç, “Güvenlik ve insan sağlığı asla taviz verilemeyecek konuların başında gelmektedir. Bu noktada sağlık, çevre ve kamu güvenliği başta olmak üzere gerekli tüm tedbirlerin alınması ve afet durumlarına karşı da kurumlarımızın merkezden başlamak üzere ilçelerimiz ve çevre iller ile işbirliği içerisinde hareket ederek planlamalarını, senaryolarını, tatbikatlarını şimdiden detaylı bir şekilde hazırlaması ve koordinasyonu bu bilinçle sağlaması bizim için hayati derecede önemli bir konudur” diye konuştu.

KAYMAKAMLARIMIZ MAKSİMUM SEVİYEDE ÇABA GÖSTERMELİLER

Kaymakamlara da seslenen Kılıç, “İl müdürlerimiz, kaymakamlarımız ile sürekli iletişim halinde olarak ilçelerimizdeki yatırımların aksamaması için maksimum seviyede çaba göstermeliler. Ayrıca kamu binalarının temelinden yapım aşaması ve teslimine kadar zamanında takip edilerek gerekli müdahaleyi yapmaları gerekmektedir. Güzel Bolu’muzu daha yaşanabilir kılmak hepimizin asli vazifesidir. Kaynaklarımız sınırsız değil. Çevre temizliğini daimi kılmak adına tesis sahipleri, muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla iletişime geçerek atıkların kontrolü, derelerin temizliği, tüm su depolarının bakım-onarımlarının yapılması ve klorlama cihazlarının çalıştırılması, su kaynaklarının israf edilmemesi ile ilgili eylem planlarımızın çok daha etkili uygulanması gerekiyor” şeklinde konuştu.

ELİMİZDEKİ İMKÂNLARI SONUNA KADAR KULLANACAĞIZ

Kılıç,“Diğer hassas olduğumuz konulardan biri de devletimiz için her türlü fedakârlığı yapmış gazilerimiz ve şehitlerimizin muhterem aileleri, engelli vatandaşlarımız, yaşlılarımız, öksüz ve yetim çocuklarımızdır. Bu gruplar arasında yer alan kıymetli vatandaşlarımıza devletimizin şefkatini göstererek sorunlarını, ihtiyaçlarını gidermek için elimizdeki imkânları sonuna kadar kullanacağız.”dedi.

Kılıç, toplantının Bolu’ya ve Bolululara hayırlı olmasını diledi

1 yorum yapılmış
  • Gynkl
    30 Temmuz 2022 • 08:07
    Göynük ilçesine bağlı olan yolları yapılmamış ve suyu olmayan köyler için çalışma varmış yoksa ilçe köylere hizmet götürme birliği başkanınamı kalındı Göynük ilçesine Kumcuk köyü seki mahallesine gidip bakın
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.