VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

VALİ KILIÇ 'TAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

19 Temmuz 2022

...................................

Zehirlenme vakalarına ilişkin konuşan Bolu Valisi Erkan Kılıç, inceleme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “25-30 civarında bize şikâyet ulaştı. Hayatı tehlikeleri yok. Gerekli muayeneleri, tedavileri şu anda yapılıyor” dedi.

Köroğlu Gazetesi ’nden Oğuzhan Eke’nin haberine göre. Bolu’nun Merkez ilçesine bağlı Yuva köyünde sebebi belirlenemeyen zehirlenme vakaları ile ilgili bölgede ekiplerin çalışmaları devam ederken, Bolu Valisi Erkan Kılıç da son duruma ilişkin Köroğlu TV ye bilgi verdi.

“BAKANLIKTAN 2-3 KİŞİLİK EKİP GELİYOR”

Zehirlenmelerin yoğun yağışlar sonrası kirlenen içme sularından kaynaklanabileceğini ifade eden Kılıç, “Biliyorsunuz birkaç hafta öncesine kadar hatta geçen hafta ilimizde kuvvetli yağışlar meydana geldi. Bu yağışlarla beraber; çaylar, dereler kabardı ve önüne ne geldiyse alıp götürdü. Dolayısıyla bundan kaynaklı su kaynaklarında bir kirlenme olabileceğini değerlendiriyoruz.  Şu an sağlık ekiplerimiz, oradan numune aldı. Bakanlıktan da incelemek üzere 2-3 kişilik ekip geliyor. Bir inceleme yapacaklar” dedi.

“25-30 CİVARINDA BİZE ŞİKÂYET ULAŞTI”

Tedavilerin devam ettiğini belirten Kılıç, “Yaşlılarda da var yani daha doğrusu daha fazla çocuklarda görüldü. Bunun dışında erişkinlerde de var. 25-30 civarında bize şikâyet ulaştı. Bunların bir kısmı hastanede tedavi altında. Ama hayatı tehlikeleri yok. Gerekli muayeneleri, tedavileri şu anda yapılıyor” ifadelerini kullandı.

“KÖYDE DE TEDBİR ALDIK”

Kılıç, taburcu edilen hastaların olduğunu açıklayarak, “Yakın illerde Ankara’ya gönderildi, Bursa’ya, birkaç tane civar illere gönderildi. Orada da gönderdiklerimizin bazıları normal hale geldi. Hastaneden taburcu edildiler. Süreç devam ediyor. Biz köyde de tedbir aldık, sağlık birimlerimiz gerekli uyarıları, ikazları yaptı. Suyun kaynatılarak içilmesi noktasında” diye konuştu.

“KLORLAMA CİHAZLARIMIZ VAR”

Daha olumsuz bir durumun yaşanmasını beklemediklerini işaret eden Kılıç, “Dediğim gibi selle ilgili bir durum. Ondan kaynaklandığını düşünüyoruz. Ayrıca bizim orada da depolarımızda klorlama cihazlarımız var. Klorlama da yapılıyor. Yani o yönde de eksiklik yok ama böyle bir şey yaşandı. Değerlendirme yapılıyor, tedbirlerimiz alındı. Çok olumsuz bir durum yaşamayacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

1 yorum yapılmış
  • Nuriye
    19 Temmuz 2022 • 13:16
    Sebebi belediye kanal suyu nereye gitti
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.