VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖZCAN: FUTBOLCULAR BANA SÖZ VERDİ

7 Mayıs 2022

..................................................

HABER / BURHAN YEŞİLTAŞ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 8 Mayıs Pazar günü sezonun en kritik maçına çıkmaya hazırlanan Boluspor’un taraftar gruplarıyla bir araya geldi. Başkan Özcan, “Hep birlikte bu takımı kümede tutacağız. Oyuncu arkadaşlarımız da bana söz verdiler. Bende onlara bazı sözler verdim. Son dakikaya kadar Boluspor’un yanında olalım” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Spor Toto 1’inci ligde zor günler yaşayan Boluspor’un Pazar günü oynayacağı kritik maçı öncesi taraftar gruplarıyla bir araya geldi. Bolu Belediyesinin Karaçayır Mahallesinde bulunan sosyal tesislerinde taraftar gruplarını ağırlayan Başkan Özcan, kırmızı beyazlı takımın taraftarı olduğunun altını çizerek, “Ben 3 senedir Belediye Başkanıyım. Bir dönem Necip Çarıkcı ile çalıştık. 2 dönem de Abdullah Abat ile. Ben onlara şu sözü vermiştim. Ben hiç şeyinize karışmayacağım. Çalışacağınız hoca, alacağınız futbolcu, satacağınız futbolcular ben bunlara karışmayacağım dedim. Bu sözümüzü de tuttuk. Bir tane futbolcu önermedim. Oyunculara, teknik heyete de söyledim. Ben sadece Belediye Başkanı değilim dedim. Bu takımın taraftarıyım. Biz Konaklı Gençlerden geliyoruz. Dolayısıyla siz Boluspor’u ne kadar çok düşünüyorsanız bende o kadar düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“MAÇTAN SONRA DA PARALARINI TAKDİM ETTİK”

Adanaspor maçında üzerlerine düşeni yaptıklarını dile getiren Özcan; “Adana’ya gittik, Adana’da futbolculara verdiğim sözü yerine getirdik. Maçtan önce soyunma odasına girdim. Arkadaşlar para burada çantada. Çıkın 90 dakika sonra gelin alın. Gerçekten de orada maçı kazandık. Maçtan sonra da paralarını takdim ettik. Futbolculara kızıyoruz ama şunu da unutmayalım. Futbolcular profesyonel. Bunlar amatör çocuklar değil. Bunlar para kazanmak için bu işe girmişler. Dolayısıyla biz onlara şunu söyledik. Siz karakterinizi sahaya yansıtın. Biz sizi maddi olarak mağdur etmeyeceğiz. Birde onlara şu sözü verdim. Hiç görmediğiniz kadar çok taraftar göreceksiniz Samsun maçında. Kulüp yetkilileriyle görüştüm. 3 bine yakın bilet satılmış” ifadelerine yer verdi.

“SAĞ OLSUN ESKİ BAŞKANLARIMIZ KULÜBE SAHİP ÇIKIYOR”

Boluspor’un eski başkanlarının da üzerlerine düşen görevi yaptıklarını belirten Özcan; “Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Burada söyleyebileceklerim var, söylemeyeceklerim var. Sağ olsun eski başkanlarımız kulübe sahip çıkıyor. Hem Necip Çarıkcı hem Savaş Abak hem Emin Semercioğlu gerçekten inanılmaz bir şekilde takıma sahip çıkmaya çalışıyorlar. Samsun maçını alacağız. Benim gördüğüm şu, biz geriye kalan 3 maçta 7 puan alacağız. Bu ligde kalacağız. Buna hiçbir kuşku duymuyorum” dedi.

“BEN SİZİ MAÇTA BİNLERCE KİŞİYLE ORADA GÖRMEK İSTİYORUM”

Bolusporlu taraftarlara Samsunspor maçı için çağrıda bulunan Özcan; “ Sizlerden şunu istiyorum. Herkesi maça getirin. Skor ne olursa olsun futbolcularla ilgili olumsuz tezahürat yapmayın. Biz motive eder şekilde takımımızı destekleyelim. Birde rakip takımla ilgili olumsuz tezahürat yapmayalım. Bırakın Samsun ile ilgili bir şey söylemeyelim. Sadece takımı motive edelim. Ben sizi maçta binlerce kişiyle orada görmek istiyorum” ifadelerini kullandı.  

“PRİMLERİ, LİGDE KALMA PRİMİNİ KONUŞACAĞIZ”

Oyuncularla görüşmeler yapacağını kaydeden Başkan Özcan; “Buradan kulübe geçeceğim. Futbolcular bekliyor. Teknik heyetle görüşmeler var. Onlarla daha çok parasal konular konuşacağız. Onları da yeniden motive edeceğiz. Adana maçı güzel oldu. Futbolcular tekrar güven duymaya başladı. Çünkü sözümüzü yerine getirdiğimizi gördüler. O anlamda primleri, ligde kalma primini konuşacağız. O kısımları bize bırakın. Size düşen yarın çok büyük taraftar kitlesiyle kulübe sahip çıkmak” dedi.

“ALTINORDU MAÇININ SON DAKİKASINA KADAR BEKLEYELİM”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kırmızı beyazlı taraftarların sezonun son maçı olan Altınordu maçına kadar kötü bir şey söylememeleri gerektiğine vurgu yaparak; “Altınordu maçına kadar kötü bir şey Altınordu maçı bitinceye kadar kötü bir şey söylemeyin. Altınordu maçı bittiğinde böyle bir şey olmayacak ama Allah korusun istemediğimiz senaryo gerçekleşirse ben dahil istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz. Ama Altınordu maçının son dakikasına kadar bekleyelim. Bu takımı bu ligde tutacağız” dedi.

“KAFAMDA BAZI DÜŞÜNCELER VAR”

Lig bitiminde tekrar Bolusporlu taraftarlarla durum değerlendirmesi yapacaklarını işaret eden Başkan Özcan;   Lig bitince ben sizle ayrı bir toplayacağım. Kafamda bazı düşünceler var. Sizlerin de düşüncesini alacağım. Artık önümüzdeki yıllarda bu küme düşme korkusuyla değil de şampiyonluk şarkıları söyleyeceğimiz dönemler gelsin istiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ben size güveniyorum, ben bu takımada güveniyorum. Sizde bize güvenin. Desteğinizi esirgemeyin. Ben zaten maçı sizlerle birlikte maratonda izleyeceğim. Protokolde oturamıyorum. Siz ne kadar maçı hissediyorsanız, ben sizden daha çok istiyorum” şeklinde konuştu.  

“HİÇ KİMSE SİZİ TEHDİT EDEMEZ”

Geçmiş dönemde hoş olmayan şeyler duyduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Özcan, “Hoş olmayan şeylerde olmuş. Onları sonradan duydum. Arkadaşlar sizin kimseden korkmanıza çekinmenize gerek yok. Arkanızda biz varız. Hiç kimse sizin kılınıza dahi dokunamaz. Yok, Boluspor taraftarı tehdit edilmiş ondan dolayı maça gelmiyormuş dedirtmeyin. Hiç kimse sizi tehdit edemez. Boş laflar bunlar. Hiç birinizin başına herhangi bir şey gelemez. Böyle bir şey yok. Bolu sahipsiz falan değil” dedi.

 

1 yorum yapılmış
  • Kesnerli
    7 Mayıs 2022 • 11:38
    Sayın başkan verdiğin parayı kendi cebinizden verdiysen skorun yok ancak Bolu'nun parasını verdiysen buna hakkın yok.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.