VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

GELECEĞİN AŞÇILARI HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

23 Mart 2022

...............................................

Bolu’nun Gerede ilçesinde Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin düzenlemiş olduğu 3’üncü Geleneksel Altın Bıçak Esentepe Aşçılık Yarışmasına katılan aşçı adayları birbirinden lezzetli yemeklerle dereceye girmek için hünerlerini sergilediler.

Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Altın Bıçak Esentepe Aşçılık Yarışmasına katılan aşçı adayı öğrenciler hünerlerini sergilediler. Türkiye’nin başarılı aşçılarının yetiştirildiği okulda düzenlenen okulda geleceğin şefleri yaptıkları yemek ve tatlılarla dereceye girmek için yarıştı. Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Elifim Resort Otel Genel Müdürü Mehmet Karaman, Gerede Esentepe Aşçılık MTAL Koordinatör Müdür Yardımcısı Uğur Çakar’ın jüri üyesi olduğu yarışmada öğrenciler ana yemek ve tatlı kategorisinde yarıştı.

Yarışmada ana yemek kategorisinde 12-A sınıfı öğrencisi Yasin Emre Özen birinci olurken aynı sınıftan Hamza Yılmaz ikinci, 10-B öğrencisi İbrahim Yıldız’da üçüncü oldu. Tatlı kategorisinde ise 10-C sınıfından Türkbey Tunçkılıç birinci, 11-A sınıfı öğrencisi Yusuf Demir ikinci olurken 11-B sınıfından Yusuf Yıldız’da üçüncülük ödülüne layık görüldü

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.