VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MHP'DEN TANJU ÖZCAN'A TEPKİ

2 Şubat 2022

...................

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, Bolu Belediye Meclis Toplantısında partilerine yönelik sözleri nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki göstererek, “Cumhur İttifakı, kirli ittifaklara, hain planlara, kaos ve kargaşa siyasetinden beslenenlere, terör örgütleri ile ilişkisi olanlara karşı milliyetçi bir duruştur. Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakının omurgası, asli unsuru, yıkılmaz kalesidir” diye konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın belediye meclis toplantısında MHP’ye yönelik sözlerine cevap veren MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, “Sizin yerli olduğunuzu ve Bolu’lu olduğunuzu biliyoruz. Hayalleriniz ve sözleriniz Bolu’nun dışında çok geziyor,  ulusal konulara bir milletvekili gibi zaman harcıyorsunuz, belediye meclis üyelerimiz bu nedenle yerli olma konusunu dile getirmiştir. Yerliyim demekle siyasette başarılı olunamadığını geçtiğimiz dönemlerde siyasette ve seçimlerde gördük. Milli olduğu söylemekle de milliyetçi olunmadığını yakın zamanda iyice gördük. Milliyetçiyim diyenlerin milliyetçiliği Siirt’te siyaset mezarlığına gömüldü. Mensubu olduğunuz CHP’nin, HDP ile ittifak ortaklığı yapmasına milliyetçi tavrınız ve sözünüz nedir. Bu ittifak gerçekleşirse gerçek bir milliyetçilik tavrı ile partinizden istifa etmeyi düşünüyor musunuz.” dedi.

ŞİİR TEPKİSİ…

Başkan Özcan’ın Nihal Atsız’ın şiirini okumasını da eleştiren Başaran, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Tanju Özcan, toplantı günü için şiirleri bile özel seçiyorsunuz. Ne tesadüf ki elinizdeki not kağıdında yazılı, daha önce hazırlanmış, Nihal Atsız şiiri ile toplantıya geliyorsunuz. Merhum Nihal Atsız şiirlerini meclis toplantısında okumakla kimi etkileyeceğinizi düşünüyorsunuz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin yanlış yolda olduğunu düşünenler ile yolumuz 15 Temmuz’dan önce ayrılmıştır. Genel başkanımız bizleri bu güne kadar hiç yanıltmamış, isabetli kararları ile güçlü bir lider olduğunu toplumun her kesimine ispatlamıştır. MHP yönetimi liderine güvenir, kararlarını ve siyasetini sorgulamaz. MHP’ye gönül vermiş her kardeşimiz Türkiye siyasetini çok yakından izler, doğruları yanlışları çok net analiz eder. Dönemsel olaylarla dalgalanmaz, sarsılmaz. Bütün dünyayı ilgilendiren salgın hastalık ve küresel ekonomik krizlerin geçmişte de yaşandığını çok iyi bilir. Hiçbir olumsuzlukta, hiçbir şartla kırmızı çizgilerinden ödün vermez. Yaşadığımız bu sıkıntılı günlerin geçici olduğunu bilir. Yaşadığımız hiçbir zorluk ve sıkıntının, vatanımızdan daha önemli olmadığına inanarak, kirli ittifaklar yapanlara, bu ülkenin yönetimini teslim etmez. Cumhur İttifakı kirli ittifaklara, hain planlara, kaos ve kargaşa siyasetinden beslenenlere, terör örgütleri ile ilişkisi olanlara karşı, milliyetçi bir duruştur. Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakının omurgası, asli unsuru, yıkılmaz kalesidir.”

3 yorum yapılmış
 • 123
  2 Şubat 2022 • 10:48
  MHP ye dil uzatmak kimsenin haddi olamaz hele hele vatan hainleri ile olanlar asla.
 • Belediyeci117
  3 Şubat 2022 • 00:34
  Aynen devam edin hiç şaşmayın yolunuzdan önümüzdeki seçimlerde oylarınızı göreceksiniz. %5
 • 321
  3 Şubat 2022 • 04:33
  Bolulular olarak Tanju başkanın dediklerine katılıyoruz.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.