VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

300 KİŞİYİ DOLANDIRDI İDDİASI

17 Aralık 2021

....................................................................................................

Bolu’da uzman çavuş olarak görev yaptığı dönemde Türkiye’nin farklı illerinde hakkında 300’den fazla kişiyi dolandırdığı iddia edilen S.İ’nin kurbanı olan N.H.’nin davasında mahkeme kararını verdi. S.İ., mahkeme heyeti tarafından 5 yıl 5 ay cezasına çarptırıldı.

Olay tarihinde Bolu’da uzman çavuş olarak görev yapan  ve şimdi İstanbul’da görevli olan N.H., Türkiye çapında satılık ev vaadi ile yüzlerce kişiyi dolandıran, özellikle Kahramanmaraş ilinde yaptığı dolandırıcılıklarla tanınan  S.İ.’nin kurbanı oldu. Uzman Çavuş N.H.’nin imzaladığı 20 bin liralık senedi 20 bin Euro’ya çeviren S.İ. Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, “Nitelikli dolandırıcılık ve resmi evrakta sahtecilik” suçlamasıyla yargılanması davası sonuçlandı.

Mağdur sıfatıyla duruşmaya katılan Uzman Çavuş N.H., başından geçenleri şöyle anlattı; “Olay 2019 yılında meydana geldi. Kendisi Kahramanmaraş’ta oturan bir müteahhit. Bir dost vasıtasıyla tanıştım ve 200 bin lira karşılığında kendisinden Yalova Çiftlikköy’den bir daireyi inşaat halindeyken almak üzere anlaştım. Nakit olarak 180 bin lira verdim. Kalan 20 bin lira karşılığı senet yaptık. Ne var ki aylar sonra karşıma senet 20 bin Euro olarak çıktı. Birde utanmadan beni Bolu İcra Dairesine vererek icra işlemi başlattı. İnşaatı bile zamanında yapamadı. Öğrendiğim kadarıyla bir çok şehirde böyle dolandırıcılık işine  karışmış. Hatta Kahramanmaraş ilinde yüzlerce kişiyi aynı yöntemle dolandırmış ve aleyhine günlerce eylemler yapılmıştır. S.İ.’nin Cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Dolancılık suçlamasıyla yargılanan ve kendisini müteahhit olarak tanıtan S.İ. daha önce Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yaptığı savunmasında; “Yapılan senet N.H. ile aramızda düzenlenmiştir. Bu senedin satılan daire ile hiçbir alakası yoktur. Kendisinin bana şahsi borcu vardı, o nedenle senet yapıldı, Ödemeyince de icraya verdim. Elden verdiğim para karşılığı olan senettir. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.” diye konuştu.

Senet üzerinde Ankara Polis Kriminal Laboratuarı Müdürlüğünde yapılan incelemede, senet üzerinde tahrifat yapıldığı raporunun üzerine, duruşmaya katılmayan N.H. hakkında yokluğunda karar verildi.
Sanık S.İ.. Bolu 1. Ağır Mahkemesi tarafından nitelikli dolandırıcılık suçundan 3 yıl 4 ay hapis ve 2 bin lira adli para cezası, resmi evrakta sahtecilik suçundan 2 yıl 1 ay hapis olmak üzere toplamda 5 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme ayrıca, 2 bin lira adli para cezasını 4 eşit taktirde ödenmemesi halinde veya aylık taksiti geciktirmesi halinde cezaevine gireceği de bildirildi. Edinilen bilgiye göre S.İ. hakkında 300 adet dolandırıcılık suçundan dosyası bulunduğu öğrenildi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.