Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU'NUN İSMİ DÖRTDİVAN'DA YAŞATILACAK

29 Kasım 2021

.....................................................

Dörtdivan Belediye Meclisi, Ege Üniversitesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismini, Dörtdivan Ülkü Ocakları’nın başvurusu üzerine ilçede bir caddeye verdi.

Ege Üniversitesinde okurken PKK sempatizanları tarafından öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi, Dörtdivan ilçesinde ölümsüzleştirildi. Dörtdivan Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özer’in başvurusu sonrası Dörtdivan Belediye Meclisi, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini ilçede bir sokağa verme kararı aldı.

“VEFA DUYGUMUZU GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR KARAR”

Karar sonrası açıklama yapan Dörtdivan Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özer, “20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi Tarih Bölümün 4. Sınıfında eğitim gördüğü sırada hain terör örgütü tarafından şehit edilen ülkücü şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun anısını yaşatmak ve şehitlerimize vefa duygumuzu gelecek nesillere aktarmak için önemi büyük olan bu çalışma için başta Dörtdivan Belediye Başkanımız Hamza Efe’ye, Tüm belediye Meclis üyelerimize duyarlılıkları için çok teşekkür ederim. Fırat Yılmaz Çakıroğlu gibi tüm şehit isimlerinin bu ülkenin birliği bütünlüğü ve şuurlu bir gençlik yetişmesi için önemi büyüktür. Unutulmasın ki; Şehitler tepesi asla boş değil. Tarih okurken de tarih yazan şehidimizin ismini hem bu caddeye hem de bütün gönüllere nakşedeceğiz. İçimizdeki sızı bitmeyecek ama gönlümüzde yaşattığımızı tabelada da görmek bizim için farklı bir mana içeriyor. Tekrar Tüm belediye Meclis üyelerimize ve Belediye başkanımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Bolu Havadis

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.