Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TANJU ÖZCAN TÜM SORULARA TEK TEK CEVAP VERDİ

28 Kasım 2021

...................................................................

Haber: Adnan KARABULUT

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Habertürk TV'de Sevilay Yılman'ın moderatörlüğünde Nagehan Alçı ve Nihal Bengisu Karaca'nın sorularını yanıtladı. Özcan, Bolu'da farklı su tarifesinin 1 Ocak'ta yürürlüğe gireceğini, yabancı iki kişi evlenirse 100 bin lira ödeyeceğini hatırlattı.

Habertürk TV'de Sevilay Yılman'ın moderatörlüğünde Habertürk yazarları Nagehan Alçı ve Nihal Bengisu Karaca'nın sorularını yanıtlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte bulunan Suriye ve Iraklılara karşı uygulamaya koyacağı icraatları anlattı.

“BEN IRKÇI VEYA FAŞİST DEĞİLİM”

Özcan, “Seçimden önce söz verdim, sığınmacılara yardımı keseceğim dedim. Sözümün gereğini yerine getirdim. Bir sürü kişi, kurumlar, mülteciler, suç duyurusunda bulundum. Mülteciler Derneği itiraz etti. Mülteci ayrı, göçmen ayrı, geçici sığınmacı ayrı. 4 dönem TBMM'de Türk milletin menfaatlerini koruyacağıma dair namusum ve şerefim üzerine söz vermiştim. 1,5 milyon Suriyeli varken tedbirler alınmazsa bu ülkenin başına büyük belalar açıklanacak demiştim. Dün MSB açıklama yaptı, '9 milyon Suriyeliye bakıyoruz' dedi. Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin benim hakkımda duyurduğu suç duyurusuna takipsizlik kararı verildi. Geçici sığınmacılar da kendi içinde ikiye ayrılıyor. Bizim suyuna zam yaptığımız olanlar oturma izni olanlar. Cenevre Sözleşmesi'ne göre göçmen izni olmayanlar. Oturma izni olanlar. Ben ırkçı veya faşist değilim. Türk milletinin, çocuklarının geleceğini korumaya çalışan birisiyim. Ayrımcılık iddialarını kabul ediyorum. Ayrımcılık suçu işlediğimi kabul etmiyorum. Ayrımcıyım ben. Kadın erkek konusunda ayrımcıyım” ifadelerini kullandı.

"BU İŞİN SORUMLUSU İKTİDAR"

Açıklamalarının halkta karşılığının yüksek olduğunu ileri süren Özcan, yabancılara farklı su tarifesinin 1 Ocak'ta yürürlüğe gireceğini, yabancı iki kişi evlenirse 100 bin lira ödeyeceğini anımsattı. Özcan, "Vatandaşlarıma 'sakın ha sığınmacılarla polemiğe, çatışmaya girmeyin' diyorum. Bakın bu işin sorumlusu iktidar. Onu geçtik, ortada bir çocuk var. Oturup bir devlet aklı oluştursunlar. Halka sorsunlar, halk karar versin. Referandumdaki karara göre entegre olmaları gerekirse entegre edelim. Esad'la oturup konuşacaksın. Esad'a diyeceksin ki, 'Bakın bunların korkuları var, gittikleri şehirde belli bir sayıda Türk askeri olması gerekiyor' diyeceksin. Mesele Bolu'yla ilgili değil Türkiye ile ilgili. Suriyelileri şeytanlaştırmıyorum. Benim sosyal demokrasi anlayışım kuramsallaştıranlardan değil Kur'an-ı Kerim'i Türkçe okuyup hadis okumalarımla. 'Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' diyor Hz. Peygamber. Misafirlik çok uzadı, gittikçe artıyor diyorum" diye konuştu.

“BENİM TERÖRLE ALAKAM VAR MI?”

Hakkında partisinin başlattığı disiplin soruşturmasına da değinen Özcan, "Yarın benim için önemli gün. Parti benim için disiplin soruşturmasını açıklayacakmış. İfademi alacaklarmış. Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, alınlarını karışlarım. Benim terörle alakam var mı? CHP'den beni ihraç etseler ne olur? Hukuken ihraç edebilirler. Herhangi partiye gidecek değilim, kişisel beklentilerim falan da yok. Şu anda Türkiye'de yüzde 55 net büyümesi olan başka bir kamu kuruluşu veya belediye var mı? 461 milyon borçla aldım, şu anda 320 milyona düşürmüşüm” şeklinde konuştu.

5 yorum yapılmış
 • Mustafa
  28 Kasım 2021 • 23:16
  Sn. Başkan Alpağut 216. Sokak Kaldırım üstü yapraklarla dolu. Binaların Otopark girişleride bu yapraklarla dolu. Mazgallar tıkanacak. İlk yağmurda otoparkları su basar. Arada mahalleden belediyeye ait süpürge makinası geçiyor. Ancak kaldırımdaki yaprakları süpüremediğinden hepsi duruyor. Alaaddin Başkan zamanında elle toplatılır, poşetlere doldurulurdu. Acil çözüm bekliyoruz.
 • Kemal
  28 Kasım 2021 • 23:21
  Kış geldi gelecek. Kanal yolu bitmedi
 • MustafaSebenli
  29 Kasım 2021 • 03:18
  Ben sayın başkana tam destek...
 • FilizA
  29 Kasım 2021 • 04:04
  Tanju özcanı destekliyorum
 • Yerlibolulu
  29 Kasım 2021 • 10:54
  Ben yurt dışından evlenecem nasib olursa 2 inci evliligim maddi durum olarak kötü durumdayım mecbur kaldım uzaklardan evlenmeye hiç birşey istemiyo benden evleneceğim kadin.simdi tanju bey size sorarım benim 100 bin lira yi siz verseniz nasıl olur cvp verin lutfen
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.