VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

REHA ERGİNER EYÜPSPOR MAÇININ ARDINDAN KONUŞTU

27 Kasım 2021

......................................................

TFF 1. Lig'in 14. haftasında Bolu Atatürk Stadyumu'nda oynanan Boluspor-Eyüpspor karşılaşması ev sahibi takımın 3-1'lik galibiyetiyle sonuçlandı. Maç sonunda iki takımın teknik direktörleri açıklamalarda bulundu.

TFF 1. Lig'in 14. haftasında Bolu Atatürk Stadyumu'nda oynanan Boluspor-Eyüpspor karşılaşması ev sahibi takımın 3-1'lik galibiyetiyle sonuçlandı. Maç sonunda iki takımın teknik direktörleri açıklamalarda bulundu.

“MAÇ TAM İSTEDİĞİMİZ GİBİ GEÇTİ”

Boluspor Teknik Direktörü Reha Erginer, "Hafta içi rakibi taktiksel olarak çok iyi çalıştık. Rakibimizi çok iyi analiz ettik. Taktik antrenmanlarla da bu analizi hayata geçirdik. Her rakibi analiz ediyoruz ama bu yaptığınız analizler çok fazla önem arz etmiyor çünkü bunları sahada uygulayabilmek önemli. Bu uygulamayı hayata geçirecek enerjiye, isteğe, coşkuya ve mental hazırlığa gerek var. Bugün bunların hepsini bir araya getirdik. Çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Rakibi çok iyi karşıladık. Maç tam istediğimiz gibi geçti. Çok fazla pozisyon vermedik. Neredeyse sıfır pozisyonları var. Eyüpspor penaltı golüyle ikinci yarı tutunmak istedi ama izin vermedik. Maçın genelinde çok iyi oynadık. Çok iyi kontra ataklar yakaladık. Daha farklı da bitirebilirdik ama bizim için Eyüpspor'un ve oyunun iyi olması çok önemli. Bir süredir taraftarımızı da üzüyorduk. Galibiyetimizi taraftara armağan ediyorum. Oyuncularımı da tebrik ediyorum" dedi.

EYÜPSPOR CEPHESİ

Eyüpspor Teknik Direktörü Zafer Turan ise, "Maçın öncesinde müsabakanın zorlu geçeceğini biliyorduk. Çok mücadeleci, çok temaslı oynayan bir ekiple oynayacağımızı biliyorduk. Bu doğrultuda planlarımızı yapmıştık ama ilk yarım saat golü yiyinceye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Oyun istediğimiz gibi gidiyordu. Ama golden sonra oyunun senaryosu değişmeye başladı çünkü Boluspor geçiş oyununu iyi oynayan bir ekip. Zaten mücadele gücü yüksekti. Alanlar vermemek gerekiyordu. İkinci golden sonra da içeri demoralize şekilde girmek bizi yıprattı. Devre arası konuştuğumuzda maçı çevirebilecek gücümüz olduğunu biliyorduk. Farklı bir psikolojiyle oyuna başlamamız gerekiyordu. Nitekim başladık, golü de bulduk. İlk golden sonra oyunu çevirebilecekken 3'üncü golü geçiş oyununda kalemizde görünce maç bizim adımıza bitmiş oldu. Bu uzun bir maraton. Ligde bunlar oluyor. Biz bugün maçın genelinde oynadığımız kötü futbol unutup hedeflediğimiz noktaya gitmek için yeniden ayağa kalkacağız. Daha önce de mağlup olmuştuk ama sonraki süreç bizim için iyi geçti. Yeniden ayağa kalkıp hedeflediğimiz noktaya gelmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

2 yorum yapılmış
  • Boluluvatanda
    27 Kasım 2021 • 09:14
    İstiklal Marşımıza usulüne uygun iştirak eden Türk futbolcu ve teknik heyetleri tebrik ederiz. Çok güzel bir futbol ve sonuç. Takımı ve hocamızı kutlarız.
  • Levo
    28 Kasım 2021 • 01:28
    Kasongo çok gol kaçırıyor her rakip böyle olmaz
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.