VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MÜGE ANLI'DAN BOLU'YA DESTEK

15 Mayıs 2021

......................................................

Bolu Kızılay Şube Başkanlığı, pandemi döneminde iftar çadırlarının kaldırılması nedeniyle gönüllü öğretmenlerle ihtiyaç sahibi ailelerinin iftar yemeklerini kapısına kadar ulaştırdı. Kızılay Bolu Şube Başkanı Muhsin Kınacı, “Kızılay Bolu Şube Başkanlığı tarafından kente 20 bin kişi kapasiteli aşevi yapılacak” dedi. Kınacı ayrıca, “Ünlü televizyon programcısı Müge Anlı’nın Bolu’ya yemek dağıtım aracı bağışladı” ifadelerini kullandı.

HABER: EDA NUR GÖK

Tüm Dünya’da mazlumların yardımına koşarak takdir toplayan Türk Kızılay’ı Bolu’da da ülke genelindeki pandemi nedeniyle evlerinden çıkamayan ve ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşuyor. Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay arasında imzalanan işbirliği protokolü ile gönüllü öğretmenler Ramazan ayı boyunca Turizm ve Otelcilik Lisesi’nin mutfağında hazırlanan sıcak yemekleri her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi ailenin evlerine ulaştırdı.

İLK 10’A GİRMENİN GURURUNU YAŞIYORLAR

Hayırsever vatandaşların yardımıyla toplanan kıyafetler ile gıda kolilerinin Kızılay gönüllülerinin aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldığını belirten Kızılay Bolu Şube Başkanı Muhsin Kınacı, “Kızılay Afet Deposu’nda toplanan yüzlerce koli kıyafetler tasnif edildikten sonra il başkanlığı binasındaki giyim bölümünde dağıtımına hazır hale getiriliyor. Kıyafetinden gıdasına kadar dağıttığı yardımlar ve toplanan bağışlarla en başarılı ilk 10 şube arasına girdik. 2020 yılı şube performansı değerlendirmeleri sonucunda özverili çalışmalarımız nedeniyle 261 Kızılay şubesi arasında, ‘En çok kurban bağışı alan il’ kategorisinde başarı göstererek Genel Başkanımız tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildik” dedi.

AİLELERİN YARDIMINA KOŞTULAR

Kınacı, 2021 yılı içerisinde bin 550 aileye gıda kolisi dağıttıklarını açıklayarak, “Pandeminin de etkili olduğu dönemde 24 bin kişiye iftar yemeği dağıttık. İhtiyaç sahibi 314 kişiye 157 bin TL nakit para yardımı yaptık. Ayrıca 210 öğrenciye bayramlık, bin 300 aile kıyma ve kuşbaşından oluşan konserve, bin 300 aileye un, 2 bin 600 makarna, 500 çocuk seti, 2 bin 600 aileye hijyen seti ile kendi imkanlarımızla çok ucuz fiyata imal ettiğimiz 10 bin maske dağıttık” diye konuştu.

MÜGE ANLI’DAN BOLU’YA YEMEK DAĞITIM ARACI

Ünlü televizyon programcısı Müge Anlı’nın Bolu’ya yemek dağıtım aracı bağışladığını belirten Başkan Kınacı, şunları söyledi:

“Müge Anlı tarafından Bolu Kızılay Şube Başkanlığımıza mobil yemek dağıtım aracı gönderildi. Bu araç bin 500 kişilik yemek çıkarma kapasitesine sahip. İhtiyaç anında aracımızı gönderip vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımı yapabilecek kapasiteye sahibiz”

“20 BİN KİŞİ KAPASİTELİ AŞEVİ YAPACAĞIZ”

Kızılay Bolu Şube Başkanlığı tarafından kente 20 bin kişilik aşevi yapacaklarını açıklayan Başkan Kınacı, aşevinin yapılacağı alanın tahsisi yapıldı. Önümüzdeki aylarda inşaat çalışmalarına başlayacağız. Tesisimiz tamamlandığında 20 kin kişiye sıcak yemek verme kapasitesine sahip olacak” dedi.

 

 • MÜGE ANLI'DAN BOLU'YA DESTEK
 • MÜGE ANLI'DAN BOLU'YA DESTEK
 • MÜGE ANLI'DAN BOLU'YA DESTEK
 • MÜGE ANLI'DAN BOLU'YA DESTEK
10 yorum yapılmış
 • Muhsin
  15 Mayıs 2021 • 07:58
  Bu güzel hizmetin güzel şehrimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederim.Hayırlı olsun.
 • aziye
  15 Mayıs 2021 • 07:58
  MÜGE anlı hanımefendiye sonsuz ailece saygı sevgiler teşekkür ediyoruz tam bir iyilik meleği bu kadar seyredilen dua alan beğenilen insan çok azdır Allah sağlıklı uzun ömür versin
 • GllerDiyarm
  15 Mayıs 2021 • 10:19
  Diğer illerde belediyeler ekipler olusturdu. Evlerinden çıkamayan yaşlılar için yemek ezak vs.için. Bolu'da yok mu böyle bir çalişma? Çok şasırdım doğrusu. Her belediye kendi bünyesinde deprem sel gibi dogal afetler icinde ekiplerini kurdu. Hatta eğitimlerini dahi aldırdı. Saha da bunları kullanmaya da basladı. Müge Anli'nin yardımına ihtiyaç duyacak kadar düstü mü memleketim? Bolu baya gerisinde kalmış.
 • mudurnulu
  15 Mayıs 2021 • 10:24
  baskanimizi kutlarim .sayin muhsin beye ve muge anli hanimefendiye tesekkur ederiz
 • Boludakimfakir
  15 Mayıs 2021 • 10:25
  Bolu'ya asevi kurana kadar is alanları kursun belediye. Asevi demek belediyenin acizligi demektir. Acını doyuramayan fakirine yetisemediginin göstergesidir. Millet ondan asevi istemiyor. Is istiyor. Is alanları istiyor. Is adamlarını ceksinler. Muge Anlı'nın kapısını asındırana kadar.
 • KzlayIyikiVarsn
  15 Mayıs 2021 • 10:30
  Sevgili Kızılay belediyemiz dururken siz Bolu'muza el uzattiğınız icin çok tesekkür ederiz. Evinde mahsur kalan yaslılarımızı düsünmeniz tadireşayan. Keske belediyemizde bunun farkına varsaydı. 65 yaş üstü evinde mahsur napacak diyebilseydi. Sizin yaptıklarınızı belediyenin çalişması sananlarda çok ilginç. Hiç mi arastirmazlar anlamam.
 • Mustafa
  15 Mayıs 2021 • 13:57
  Hükümeti yürütenler yandaşa akrabaya az peşkeş çekseler di Hasta araç garantisi vermeselerdi bunlara gerek kalmazdı diye düşünüyorum
 • Sallamayn
  15 Mayıs 2021 • 16:38
  Arkadaşlar Bolu Belediyesi nin aşevi var. Sırf kötülemek için bilerek yada bilmeden araştırmadan sallamayın. Günaha girip vebal alıyorsunuz.
 • Duru
  15 Mayıs 2021 • 22:46
  Beledlyemiz İhtiyacı olanlara Korona olanlara Evlerine Hergün 3 öğün yemek dağıtımı yapıyorlar Gündemi Bolu Belediyesinin Hesaplarını takip etmiyenlerin bundan haberleri yok
 • Havva
  16 Mayıs 2021 • 09:03
  Şehrimize hayır işinde öncelik eden sayın MÜGE hanıma teşekkür ederiz Allah razı olsun
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.