VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MESLEKTEN İHRAÇ MI EDİLECEKLER?

6 Haziran 2018

.............................................

FETÖ/PDY kapsamında silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hapis cezasına çarptırılan iki Bolulu avukatın meslekten ihraçları gündeme geldi.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ/PDY kapsamında silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklu yargılanırken 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tahliye edilen Bolu Barosu Avukatlarından Özgür Beyarslan ile yine aynı suçtan tutuklu yargılanırken 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan ve tutukluluk halinin devamına karar verilen Bolu Barosu Avukatı Erol Altıntaş, Bolu Barosu Disiplin Kurulu tarafından tedbiren meslekten uzaklaştırıldılar.

Her iki avukatın Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararların kesinleşmesi için dosyaları Ankara İstinaf Mahkemesine gönderilidi. 6 ay içerisinde İstnaf Mahkemesinin karar vermesi beklenirken, karar sonrası Altıntaş ile Beyrarslan’ın avukatlık mesleği de sona erecek. Altıntaş ile Beyarslan’ın şu anda yargılanmalarının kesinleşmemesi nedeniyle haklarında Bolu Barosu Disiplin soruşturması devam ediyor. İstinaf mahkemesinin vereceği karar sonrası Bolulu iki avukatında kesin ihraçları gündeme gelecek. Ayrıca, Beyarslan’ın İstinaf Mahkemesinin 7 yıl 6 aylık hapis cezasını onaylaması sonrası, cezasını çekmek üzere yeniden cezaevine girmesi beklenyor.

2 yorum yapılmış
  • bilirkii
    6 Haziran 2018 • 18:32
    hapis sonrası mecburen bolu'dan ayrılıp büyükşehirlere yerleşecekler.Yoksa işde alamazlar gerçi birikimleri varsa onlarla belki bi ömür yeter.
  • Mert
    7 Haziran 2018 • 11:49
    Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste derler yazık kısa bir dunya için her iki dünyayı yakmak buna denir. Rahmetli Muhsin baskan ın dediği gibi. Devlet ele gecmez bunu herkez bilsin. Yakında baskalarıda ogrenecek. Ama ben olsam altuntas ın yerinde baZı seyleride söylersim sefa surenlerin ne oldugunu
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.