VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

GÜZ'DEN TANJU ÖZCAN'A NOTER GÖNDERMESİ

20 Temmuz 2015

AK Parti 3. sıra Milletvekili adayı Mehmet Emin Güz, seçimler öncesinde Gerede’de noterli sözlerinin olduğu ...

AK Parti 3. sıra Milletvekili adayı Mehmet Emin Güz, seçimler öncesinde Gerede’de noterli sözlerinin olduğu kağıdı dağıtan CHP Milletvekili Tanju Özcan’a, “3 ay içinde o noter onaylı kağıtta yazan vaatleri yerine gelmezse istifasını vermesi gerekiyor” dedi.

AK Parti ile CHP Koalisyon Hükümeti için sıcak temaslarda bulunmaya devam ederken, yerel siyasette de milletvekillerinin seçim vaatleri gündeme gelmeye devam ediyor. 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti Bolu 3. sıra Milletvekili adayı olan Mehmet Emin Güz, Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın Gerede’ye noter vasıtasıyla verdiği sözleri hatırlatarak, verilen sözlerin CHP koalisyonunda 3 ay içersinde yerine getirilmediği takdirde istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Tanju Özcan tarafından Gerede halkına noter tasdikli sunulan vaatleri hatırlatan Güz, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından, “Aşağıda imzası bulunan ve halen CHP milletvekili olan Tanju bey kardeşimizin derhal bir basın toplantısı düzenleyerek, noter kanalıyla verdiği taahhütnamedeki sözlerin üç ay içinde yerine getirilmesi hususunu koalisyon protokolüne 15. madde olarak konulmaması halinde milletvekilliğinden istifa edeceğini açıklamasıdır” ifadeleri kullandı.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan seçimden önce Gerede halkına noter kanalıyla şu sözleri vermişti:

“CHP Bolu Milletvekili Adayları olarak 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması halinde;

1-Gerede İlçemize ‘Deri Sanayi’ konusunda özel ir teşvik verilecektir.

2- Tabakhane sahiplerine organize sanayi bölgesine taşınabilmeleri için 5 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi imkanı sağlanacaktır.

3-Tabakhanede çalışan işçilerimize her 4 yıl için bir yıl yıpranma payı verilerek, erken emekli olmaları sağlanacaktır.

Bu hususlar bizim Gerede halkına taahhüdümüzdür. Şayet bu sözlerimizi 3 ay içinde yerine getiremez isek milletvekilliğinden istifa etmeyi kabul, beyan ve taahhüt ederiz. “

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.