Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

CHP'Lİ GENÇLERDEN İSRAİL'E TEPKİ

19 Temmuz 2014

CHP Gençlik Kolları Bolu Merkez İlçe Başkanı Eda Bayraktar, İsrail’in Gazze’ye saldırılarının insan hakları ihlali ...

CHP Gençlik Kolları Bolu Merkez İlçe Başkanı Eda Bayraktar, İsrail’in Gazze’ye saldırılarının insan hakları ihlali olduğunu belirterek, Ortadoğu'da yaşananlarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Bayraktar, “Dünya lideri yakıştırması yapılan Başbakan Erdoğan kan ağlayan Ortadoğu'ya ciddiyetle ağırlığını koymalıdır” dedi.

 Eda Bayraktar, “Ortadoğu'da IŞİD terörizmi yayılırken, bir yandan da Gazze'de insan hakları ihlalinin en ağır örneklerinden birini izliyoruz. İsrail, ateşkes haberlerinin hemen ardından saldırgan bir tutumla masum sivilleri öldürmeye devam ediyor. Çocuklar, gençler ölüyor; toprak kana bulanıyor. Tüm dünyanın izlediği ve güçlü Batı ülkelerinin sessiz kaldığı bu zulmün ilerlemesi bir an evvel önlenmelidir. Çünkü sessiz kalmak bu haksızlığa ortak olmak, gizli destek vermek demektir. Önemle vurgulamak isterim ki acının rengi, dili ve dini olmaz. Filistin'e karşı Müslüman bireyler olarak değil, dünya kamuoyu olarak sorumluyuz. Gazze'nin sesi olmak vicdanı olan her bireyin borcudur. Devlet düzeyinde ise, başta BM olmak üzere uluslararası kuruluşların ve tüm devletlerin İsrail'e karşı caydırıcı yaptırımlar uygulaması gerekir.

“BAŞBAKAN AĞIRLIĞINI KOYMALIDIR”

“Türkiye'nin İsrail ile diplomatik ilişkilerini azaltma kararı yeterli değil, kendisine 'dünya lideri' yakıştırması yapılan bir başbakan kan ağlayan Ortadoğu'ya ciddiyetle ağırlığını koymalıdır. Dış politikamızın rotası başarısız bir yönetim sebebiyle şaşsa da, Türkiye bu tek taraflı savaşa karşı suskun olmamalıdır. Filistin'e insani yardım kanalları açılmalı, mağdur insanların yaraları sarılmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Bolu il ve merkez ilçe örgütleri olarak İsrail'in orantısız güç kullandığı bu saldırıları kınıyor, duyarlı olan herkese Gazze'nin sesi olduğu için teşekkür ediyoruz. Haksızlığın karşısında, Filistin halkının yanındayız.”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.