VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

KAHRAMAN İŞÇİ KONUŞTU

9 Haziran 2014

Bolu-Zonguldak karayolunda sel nedeniyle mahsur kalan yolcu otobüsündeki 42 yolcu itfaiye ekiplerinin çalışması sonrası kurtarılırken, ...

Bolu-Zonguldak karayolunda sel nedeniyle mahsur kalan yolcu otobüsündeki 42 yolcu itfaiye ekiplerinin çalışması sonrası kurtarılırken, çocukları sırtında taşıyan 2 çocuk babası belediye işçisi Zekeriya Sezer, “Orada çocukları görünce ilk aklıma gelen çocuklar oldu” dedi.

Dün akşam saatlerine doğru Eskiçağa mevkisinde derenin taşması sonucu Bolu-Zonguldak karayolu ulaşıma kapanmış, sel sularının karayoluna ulaşması sonucu 42 yolcusu bulunan otobüs mahsur kalmıştı. Yeniçağa İtfaiyesi ekiplerinin olay yerine gelmesiyle otobüsteki yolcular itfaiye merdiveni yardımıyla otobüsten çıkarılmıştı. Kurtarma operasyonu sırasında çocukları sırtında ve kucağında taşıyan belediye işçisi Zekeriya Sezer (33), İHA’ya olay anını anlattı.

“ÇOCUKLARIM GÖZÜN ÖNÜNE GELDİ”

Yeniçağa Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan iki çocuk babası Zekeriya Sezer, “Haber gelince bir anda panikledik. Oraya gittik ve o anda hemen kurtarmaya çalıştık. Allah’a şükür hepsini kurtardık. O anda sırtımda taşıyabileceklerimi sırtımda taşıdım. Kucağımda taşıyabileceklerimi kucağıma aldım. Zaten en mantıklısı da oydu. Kaç kişi çıkardığımızı o an için bilmiyorum. Orada çocukları görünce ilk aklıma gelen çocuklarım oldu. Çocukları çıkarınca diğerleri zaten kendiliğinden geldi” diye konuştu.

“CAN KURTARMAK GURUR VERİCİ”

İnsan hayatı kurtarmanın gurur verici olduğunu söyleyen ve otobüsten kurtulan bir kız çocuğunun boynuna sarılarak teşekkür ettiğini belirten Sezer, “Herhangi bir korkum olmadı. Bizim öyle durumlarda korkumuz olmaz. Bizim için en güzel şey hayat kurtarmak. Ondan güzel bir şey yok. Yağmur yağsaydı daha büyük sıkıntı olabilirdi. O otobüs kayar giderdi. Öyle bir şüphe vardı. Bir an önce yolcuları kurtarmak önemliydi. Can kurtarmak gurur verici bir şey. İnsan hayatını kurtarmak büyük bir gurur. Bir kız çocuğuyla konuşmuştum. Epey korkmuştu. ‘Sağol ağabey’ diyerek boynuma sarılmıştı. Kurtarma bittikten sonra. Diğerleriyle de fazla konuşamadık. Diğer sel yaşanan bölgelere gidecektik” şeklinde konuştu.

 Sel nedeniyle mahsur kalan otobüsteki 42 yolcu itfaiye merdiveninin otobüsün üzerine kurulmasıyla 45 dakika süren çalışma sonucu kurtarılmıştı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.