Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"BU RAKAMLARI KABUL ETMEMİZ DÜŞÜNÜLEMEZ"

5 Mart 2014

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sanayi sitesinin taşınması ile ilgili yaşanan tartışmalara, “Belediye olarak muhalefet ...

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sanayi sitesinin taşınması ile ilgili yaşanan tartışmalara, “Belediye olarak muhalefet milletvekilinin iddia ettiği bu fiyatları kabul etmemiz ve bu şekilde ihaleye çıkmamız zaten düşünülemez. Bolu Belediyesi olarak sanayi esnafımızı zora düşürecek hiçbir adım atmadık, atmayacağız” dedi.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın sanayi sitesi esnafıyla yaptığı toplantıda esnafları gerçek olmayan rakamlarla kandırdığını ifade eden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,

“Bu proje ile ilgili olan kurumlara belediyemize ulaşan herhangi bir resmi evrak ve resmi fiyat yoktur. Kamuoyuna muhalefet vekilli tarafından verilen evraklarda geçen rakamlar kesinlikle doğru değildir. Belediye olarak muhalefet milletvekilinin iddia ettiği bu fiyatları kabul etmemiz ve bu şekilde ihaleye çıkmamız zaten düşünülemez. Bolu Belediyesi olarak sanayi esnafımızı zora düşürecek hiçbir adım atmadık, atmayacağız. Bolu Belediyesi her zaman sanayi esnafımızın yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir” diye konuştu.  

“RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Yılmaz, “Amacı her zamanki gibi Bolu için yapılan tüm icraatları engellemeye çalışan seçimler öncesinde siyasi rant sağlamaya çalışan kişileri Bolu halkı ibretle izlemektedir. Bu proje Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve BESOB işbirliği içinde devletin kurumu olan TOKİ ile beraber yürütülmektedir. Bu birlikteliğin Bolu sanayisine ve esnafına karşıymış gibi göstermek açık bir provokasyondur. Sanayi esnafımız müsterih olsun. Onları asla ama asla zorlayacak bir fiyatla karşılarına çıkmadık, çıkmayacağız. Bu bilgi kirliliği içerisinde 14 Mart’ta dolacak talep toplamayı sanayi esnafımızın da talebi ile şu an için durdurduk. Sanayi projesi ille ilgili olarak projede mevcut olan sosyal donatıların tamamının sanayi sitesi sakinlerine kalacağı aşikârdır. Bu proje ile ilgili dükkân fiyatlarının bayındırlık birim maliyetlerinin seviyesinde olmadan esnafımızın karşısına çıkmayacağımızın sözünü buradan tüm sanayi çalışanlarına ve esnafımıza vererek tüm Bolu Halkına saygılar sunuyorum” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.