Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖĞRENCİLER YİNE BİRBİRİNE GİRDİ

5 Mart 2014

Bolu’da karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında çıkan taşlı ve sopalı kavgada 5 kişi yaralanırken, ...

Bolu’da karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında çıkan taşlı ve sopalı kavgada 5 kişi yaralanırken, 23 kişi gözaltına alındı. 

Edinilen bilgiye göre olay Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gölköy Kampüsü’nde yaşandı. İddiaya göre, İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi önünde bekleyen ülkücü grubun yanından geçen karşıt görüşlü öğrenci, ‘ne bakıyorsunuz’ deyince tartışma çıktı. Sözlü atışma bir anda kavgaya dönüşünce ortalık karıştı. Üniversiteden ayrılan öğrenciler otomobillere binerek 1 kilometre aşağıda bulunan Gölköy Gölü’ne indiler. Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan taşlı ve sopalı kavgada bir kişinin burnu kırılırken, 4 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı. Kavga sırasında bazı öğrencilerin göle atladığı öğrenilirken, olay yerine çok sayıda polis, jandarma ve 112 ekipleri yönlendirildi.

23 KİŞİ GÖZLATINA ALINDI

Yaklaşık 30 kişiden oluşan iki ayrı grup Gölköy Gölü’nde ayrı noktalarda bekletildi. Olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya da bilgi aldı. Kavganın ardından yaralanan 5 kişi ambulanslarla hastanelere kaldırılırken, 23 kişi de gözaltına alındı. Kavgayla ilgili soruşturma başlatıldı.

1 yorum yapılmış
  • M.Arıkan
    4 Mart 2014 • 22:00
    Kürt kökenli öğrenciler derken yanlış anlaşılma olmasın, burada sorun kişilerin kimlikleri ya da kökenleri değildir. Bu kişiler PKK yandaşlarıdır, mesele köken değil zihniyet ve vatan meselesidir.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.