VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Hedef çok büyük...

15 Nisan 2013

Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, otoyol tesisinin hem Bolu’ya hem de Türkiye ...

Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, otoyol tesisinin hem Bolu’ya hem de Türkiye ekonomisine can verdiğini söyleyerek, “Binlerce insanımız burada ekmek parası kazanıyor. Aylık bir milyonun üzerinde ziyaretçi bekliyoruz” dedi.

Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi biri olan Bolu Dağı AŞ bünyesinde hizmet veren Highway Outlet Alışveriş Merkezi, Türkiye’nin gözde merkezlerinden biri haline geldi.

Siyasilerden ünlülere kadar birçok kesimden insanın ziyaret ettiği Highway Outlet, ikinci yılında rekora koşuyor. Geride kalan 1,5 yılda ziyaretçi sayılarının 1 milyona yaklaştığını söyleyen Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, şunları söyledi: “Alışveriş merkezimiz açılalı 20 ay oldu. Bu süreçte yaklaşık 12 milyon misafir ağırladık. Başlangıçta, ortalama 350 ila 400 bin olan aylık ziyaretçi sayımız, 2013 yılının ilk üç ayında ortalama 650 bin kişi seviyesine ulaştı. Bir başka deyişle, bir yıl öncesinin ilk üç ayıyla bir mukayese yapacak olursak, ziyaretçi sayımızda yüzde 50 gibi çok ciddi bir artış gerçekleşmiştir. Geçtiğimiz hafta içerisinde hizmete aldığımız otobüs konaklama tesisimizin de kazandıracağı ivme ile birlikte değerlendirecek olursak, önümüzdeki aydan itibaren aylık bir milyonun üzerinde ziyaretçi beklemekteyiz.”

 

TURİSTLERİN GÖZDESİ OLDU

Otoyol ziyaretçilerinin Highway Outlet AVM’den çok memnun kaldığını dile getiren Adnan Daylan, şöyle konuştu:

“Biz tesisimizi açtığımız ilk günden itibaren otoyoldan binek otomobille seyahat edenlerden ziyaretçi almaya başladık. 6 ay sonra hizmete aldığımız ipek yolu otel ve kamyoncu konağından sonra kamyon ve TIR şoförü ziyaretçi almaya başladık. Ağır geçen 2011 kışından sonra, yaz aylarında tur otobüsleriyle bölgemize gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya başladık. Geçen hafta hizmete aldığımız otobüs konağımızla da artık otobüs yolcusu ziyaretçilerini ağırlamaya başladık. Başlangıçta, ortalama 25 bin civarında gerçekleşen otoyol trafiğinden yüzde 5, 10 aralığında bir ziyaretçi alırken, bugün sadece petrollerimizden akaryakıt ikmali yapan araç sayısı bu oranı aşmış bulunmaktadır. Binek otomobil ziyaretçilerinde yüzde 100 üzerinde bir artış olup, sayı her geçen gün artmaktadır. Hatta Cumartesi ve Pazar günleri, 2 bin 500 araçlık otoparkımızın niye biraz daha büyük yapılmadığı yönünde serzenişlere maruz kaldığımız olmaktadır.”

“BÖYLESİNE BÜYÜK VE MODERN BİR YATIRIM”

Bolu ekonomisine büyük katkı sağladıklarını ve tesis bünyesindeki firmaların cirosunun 100 milyon TL’nin çok üzerinde olduğunu belirten Daylan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bolu ekonomisine öncelikli katkımız tabii ki sağladığımız direk ve endirekt istihdam ile olmuştur. Bizim tesisimizin hizmete girmesiyle birlikte sağladığımız istihdamın sonucunda, Bolu'da ev kiralarında göreceli bir artış yaşandığı herkesin dilinde olan bir konudur. 2012 yılında şirketimizin cirosu 65 milyon TL civarında gerçekleşmiştir. Tesisimiz bünyesindeki firmaların cirosu 100 milyon TL'nin çok üzerindedir. Ayrıca, tesisimizde yer kiralayan birçok firma, ilk defa Bolu ve Bolu ekonomisini tanımış ve bu vesile ile de Bolu'ya yatırım yapmıştır. Böylesine büyük ve modern bir yatırım.”

1 yorum yapılmış
  • savas pinar
    14 Nisan 2013 • 21:00
    Herkes bizim gururumuz varsin o da gururumuz olsun pes dogrusu bunun boluya kazancini cok merak ettim dogal guzelliklerimiz dururken hingvey bizim gururumuz ve serefimiz olsun pess
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.