Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Bu hastane şifa dağıtıyor

8 Şubat 2013

Türkiye’de, turizm alanında olduğu gibi sağlık alanında da en çok tercih edilen illerden biri olan ...

Türkiye’de, turizm alanında olduğu gibi sağlık alanında da en çok tercih edilen illerden biri olan Bolu’da, termal kaplıcalar hastalara şifa veriyor. Karacasu beldesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde verilen termal kaplıca tedavisi, yaşlıları yeniden hayata döndürüyor.

Türkiye’nin farklı illerinden gelen hastalar, termal havuzlarda tedavi görerek sağlığına kavuşuyor. Fizik tedavi hastanelerinde termal kaplıca tedavisinin önemine dikkat çeken Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Uzmanı Dr. Kağan Özkuk, “Fizik tedavi hastanelerinin çoğunda kaplıca yok. Ülkemizde sadece birkaç Fizik Tedavi Hastanesi'nde kaplıca bulunuyor. Bunlardan biri de Bolu'daki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi. Burada Kaplıca Tedavi Ünitesi var. Fizik tedavi uygulamalarından biri, tek başına uygulandığı zaman ayrı bir tedavi alternatifi olarak kullanılır” dedi.

Her hastanın kaplıca tedavisi alabileceğini belirten Uzman Dr. Kağan Özkük, şöyle konuştu: “Fizik tedavi hastanelerine başvuran hastaların çoğu kaplıca tedavisi alabilir. Onlar için bir sıkıntı yok. Sadece iltihaplı romatizma grubunun akut dönemleri haricinde diğer hastaların kaplıca tedavisi almasında bir sakınca yoktur. Bu hastalıklar kas iskelet sistemi hastalıklarıdır. Bunlar neler olabilir; kireçlenmeler, bel ağrıları gibi birçok hastalığı kapsar.”

HASTALAR ÇOK MEMNUN

Dizlerindeki kireçlenme ve bel fıtığı nedeniyle Ankara’dan Bolu’ya gelerek kaplıca tedavisi gören Muzaffer Erbişim (77), tedaviden sonra sağlığına kavuştuğunu söyledi. Erbişim, dizlerinde kireçlenme olduğunu belirterek "Aynı zamanda bel fıtığım vardı. Beni çok rahatsız ediyordu. Başka sıkıntılarım da beni rahatsız ediyordu. Buraya daha önce de geldim. Çok faydasını gördüm” dedi.

“ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM”

Kaslarındaki ağrı durmayınca Kocaeli’den kalkıp Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne gelen Abdurrahman Malta (65) da tedavilerden memnun olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Kaslarımda bir sıkıntı var. 10 günden bu yana hastanedeyim. Bu kadar daha hastanede kalacağım. Çok faydasını gördüm. Kireçlenmeler, hareketler düzeldi. Rahat hareket ediyorum. Hastaneden memnunum. İdare temiz. Havuzlar güzel. Tedaviden memnunuz.”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.