VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Basın devlet ile halk arasındaki köprüdür...

9 Ocak 2013

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, muasır ...

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, muasır medeniyetler seviyesine çıkma yolunda Türkiye'nin en önemli unsurlarından birinin de ilkeli, tarafsız ve doğru bir basın anlayışı olacağını kaydetti. Güngör, 'Basın, icra makamlarını olduğu gibi halkı da temsil etmektedir. Bir nevi devlet ile halk arasındaki köprüdür' dedi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Bolu'da görev yapan yazılı, görsel ve internet medyasında çalışan arkadaşlarımız Bolu gündemini tüm Bolu halkına ve tüm Türkiye'ye ulaştırmanın gayreti içerisindedirler. Kamuoyuna bilgi akışını doğru ve tarafsız bir şekilde yapan aynı zamanda kamuoyu da oluşturabilen son derece önemli bu mesleğin mensuplarının ne denli zor şartlar altında çalıştığı da açıktır. Basın icra makamlarının olduğu gibi halkı da temsil etmektedir. Bir nevi devlet ile halk arasındaki köprüdür. Bu bağın doğruluk üzerine kurularak sağlamlığının arttırılması da yine basın mensuplarımızın görevidir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de dile getirdiği gibi 'Gördüğünü, düşündüğünü ve bildiğini samimiyetle yazandır' gazeteci. Mesleğini zor şartlar altında, gece gündüz demeden icra eden bütün basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü bir kez daha canı gönülden kutluyorum. Ayrıca bu önemli gün öncesinde Ankara'da belediyenin kar temizleme çalışmalarını görüntüleyen Anadolu Ajansı'nın gece kameramanı Mertkan Morkoç, muhabir Durmuş Koçak ile şoför Mehmet Çelebi Öztürk'ün uğradığı saldırıyı da tüm üyelerim adına kınıyorum.”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.