Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Sadece o sahip çıktı...

27 Aralık 2012

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  İHA’ya yaptığı özel açıklamada “Üniversite rektörümüze karşı bir takım kesimler ...

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  İHA’ya yaptığı özel açıklamada “Üniversite rektörümüze karşı bir takım kesimler ve basındaki bazı kişiler tarafından linç kampanyası başlatıldı. Bolu’yu seven ve üniversiteyi baştan aşağı değiştiren bu insanı bilinçli bir şekilde karalama kampanyasına giriştiler. Bu insanlar Ahmet Baysal gibi bir insanı bile doldurmuşlar. Yazıklar olsun” dedi.

Bolu’da uzun zamandan bu yana bazı kesimlerin eleştiri yağmuruna tuttuğu Abant İzzet Baysal Üniversite (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’a Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tam destek verdi. Prof. Dr. Hayri Çoşkun’a karşı bazı kesimler tarafından kasıtlı bir şekilde yıpratılmaya çalışıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Üniversitede seçimlerin yaklaşmasıyla bazı kesimler basını da kullanarak linç kampanyasına giriştiler. Basında çıkan haberlerin hepsi Bolu’ya zarar veriyor ve ne amaçla yaptıklarını da ortada. Böyle çalışkan bir insanı karalamak Bolu’ya ihanettir” diye konuştu.

“REKTÖRÜMÜZ ÇOK İYİ İŞLER BAŞARDI”

AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun’un göreve gelmesinin ardından üniversitenin kaderinin değiştiğini ifade eden Yılmaz, “Ben üniversiteye her gittiğimde ya bir temel atma ya bir açışla karşılaşıyorum. Geçmiş rektörlerimiz de iyi işler yaptı. Onlar için az çalıştılar diyemem ama Hayri Coşkun’un yaptığı çalışmalara ve sergilediği performansa kimsenin erişemediğini görüyorum. Üniversitemizin öğrenci potansiyeli ve kalitesi arttı. 15 bin kapasite ile başlayan serüven şu an 23 bin. Bu sayı gelecekte 30 binlere çıkacak. Böyle bir performansla çalışan bir rektörümüz ve ekibi var” dedi   

“BASINDAKİDÖNER SERMAYE HABERLERİ ZAVALLICA”

Basında çıkan, Rektör Hayri Coşkun’un döner sermayeden aldığı paranın konu edilmesinin zavallıca olduğunu belirten Başkan, “Geçmiş dönemlerde tıp fakültesi yeterlilik performansı gösteremiyordu. Bu gün itibari ile mevcut bina yetmediği için yeni bir ek bina yapılıyor. Bu nedenle hem tıp fakültesi ile hem de böyle bir başarıya imza atan rektörlük yönetimi ile gurur duyduk. Şuan da fakülte sadece Bolu’ya hizmet veren bir fakülte değil. Bölgeye hizmet veren bir fakülte haline dönüştü. Sadece övünülmesi ve övülmesi gerekilen bir kurum haline geldi. Bu nedenle de döner sermayeden yüksek pay almaya başladı. Döner sermayeden pay almak iş yapmak anlamına gelir. İş yaparsanız para alırsınız” ifadelerini kullandı.

“AHMET BAYSAL’I BİLE DOLDURDULAR”

İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal’ın üniversitedeki açılış töreninde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili sarf ettiği sözleri de değerlendiren Alaaddin Yılmaz, “O konuşmadan anlıyorum ki bazı kesimler Ahmet Baysal gibi bir insana bile yanlış bilgi vermişler. Çok yanlış ve dolduruluşa gelinerek yapılan bir konuşmaydı. Ahmet Baysal’ın yanlış bilgilendirildiği için böyle bir konuşma yaptığını düşünüyorum. Böyle kabul etmek istiyorum” diye konuştu.

“BİR KİŞİNİN LAFI HOCANIN GÖRÜŞÜ DEĞİLDİR”

Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından YÖK’e gönderilen raporda Bolu’da bazı işadamlarının haksız kazanç elde ettiği şeklindeki ifadeleri de değerlendiren Alaaddin Yılmaz, “Üniversite bilimin ve fikirlerin merkezidir. Orada her türlü görüşün serbestçe tartışılması lazım. Çok aykırı düşüncelerin bile dillendirilmesi gerekiyor. Üniversite tek düze adam yetiştiren bir okul değildir. Üniversite fikirlerin olgunlaştığı bir kurumdur. Üniversitedeki görevli bir kişinin bize yanlış gelen açıklamasını rektöre mal ederek karalama kampanyası başlatılmasını esefle karşılıyorum. Şu anda Bolu’daki kurumlar içerisinde en gayretli en başarılı ve geleceğe doğru en umutla bakılacak olan üniversitemizi kimse lekelemesin. Üniversitede rektörlük seçimlerinin yaklaşması belirli odakların harekete geçmesine neden olmuştur. Ama gerçekten Bolu’yu sevenler kendisini Bolu ile ilgili sorumlu hisseden hiç kimse bu kadar büyük başarılar sağlayan bir kurumun adını lekelemeye çalışmasınlar. Biz rektörümüzün yanındayız” şeklinde konuştu.

1 yorum yapılmış
  • emel kar
    27 Aralık 2012 • 22:00
    acaba nedn bu kadar ilerledi birde onu tartışmak lazımm cunku arkasındaa bır akp hukumetıı var ....o kadar temel atıyorda ne oluyoo işolmayan bölümlerin acılmasıı ne kadar ıyı acaba sadece bolu halkı ögrenci ile kalkınıyoo ayrıca yerden yere vurmasına da üstüne yokk
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.