VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Gölcük Gölü'nde boğulan şahsı itfaiye kurtardı!

20 Kasım 2012

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Su Altı Arama Kurtarma Timi, Gölcük Tabiat Parkı’nda göle girerek ...

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Su Altı Arama Kurtarma Timi, Gölcük Tabiat Parkı’nda göle girerek kurtarma tatbikatı yaptı.

İtfaiye Müdürlüğü’ne Su Altı Arama Kurtarma Timi’ne bağlı 10 kişilik ekip, kent merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan çam ağaçları arasındaki doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı’na giderek arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve İtfaiye Müdürü Musa Karadoğan’ın da izlediği tatbikatta, gölde yaşanabilecek talihsiz bir olay sonrası yapılması gerekenler anlatıldı. Arama botuna binerek gölün ortasına kadar ilerleyen dalgıçlar suya dalarak arama yaptı. Tatbikat sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Arama kurtarma ekibimiz 3 yıl önce kuruldu. Su Altı Arama Kurtarma ekibi 10 kişiden oluşuyor. Bolu, büyüklüğüne göre değerlendirildiğinde ciddiye alınmaz gibi algılansa da Türkiye’nin belki de en başarılı ve en yüksek donanımına sahip. Bölgemiz ana ulaşım sistemi üzerinde olması nedeniyle kazaların çok sık meydana geldiği bir yer. Kazalara anında müdahale edecek yetenekli personele sahibiz” diye konuştu.

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürü Musa Karadoğan da farklı dört branşta faaliyet gösterdiklerini söyleyerek, “İtfaiye ekibimiz, su altı arama, kaza kırım, dağcılık ve yangın ekibinden oluşuyor. 'Dağların dalgıçları' hem arama kurtarma konusunda çok becerikli hem de kazalarda 160 kilometrelik otoyol sınırına müdahale ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.