VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Bolu'ya yeni yatırım kapısı açtı...

12 Ağustos 2012

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Emin Semercioğlu, Organize Sanayi Bölgesi'nin (Osb) yeni firmalara kapısını açtığını söyleyerek, ...

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Emin Semercioğlu, Organize Sanayi Bölgesi'nin (Osb) yeni firmalara kapısını açtığını söyleyerek, Ankara ve İstanbul arasındaki güzergahta kalan Bolu'ya, işadamlarının davet etti.

BTSO Başkanı Emin Semercioğlu, Osb'nin ek parsellerinde mevcut 41 parselden 26'sının kamulaştırılmasının bittiğini ifade ederek, "Osb'de ilave bir bölümümüz var, önemli olan buradaki katılımcılar ve şuandaki duruma göre burada 41 parsel var. Bunun 26'sının kamulaştırılması bitti ve 5 firma faaliyete geçti. Diğerlerinde de hafriyat çalışması var. Başka yatırımcı firmaların da katılmaları sağlanıyor. Büyük firma daha gelecek. İsmini şuan vermeyelim. 3 bin 500 istihdamı olan Osb'nin, gelen firmalarla istihdam kapasitesi 8 bin'e çıkacak. Bu 26 parselden sonraki kamulaştırmalarda 26 firmadan gelen hasılatlar kullanılacak ve tamamı kamulaştırılacak. Hedef tabi çok kısa zamanda bitirmek. Yeni yatırımcı çekmek için teşviklerdeki yatırımlar farklı, buradaBolu çok güzel bir konumda ve Ankara-İstanbul arasında bu yatırımcı için avantajlı. Bunu düşünen firmalar Bolu'yu tercih ediyor" dedi.

BTSO Başkanı Emin Semercioğlu ayrıca, yapılmakta olan TSO yeni binasının müteahhitten teslim alındığını, iç dekorasyonunun da bitirildikten sonra Eylül ayı sonunda kapılarını açacağını söyledi. Semercioğlu, "Yeni binamız müteahhit işi bitti. Şuanda işlemleri neticeleniyor. Sadece iç dekorasyonu var. Burada da bölüm bölüm yapılacak. Önce konferans salonu var. Tavan, duvar, taban, koltuklar ve fuaye salonu şuanda verildi. Bunların her biri kendi branşlarında iş yapanlar. Firmalar ayrı ayrı bu ihtiyaçları giderecek. Peyzaj çalışmalarında Bolu Belediyesi bize destek olacak. Biz şuan kendi yapacağımız işleri yapıyoruz. Eylül sonu yetiştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.