VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

İzmir'de göz yaşartan dakikalar...

9 Ağustos 2012

Ege Üniversitesi, yaralı askerler için acil kan anonsu yaptı. Hastaneye koşan İzmirliler sayesinde kan ihtiyacı ...

Ege Üniversitesi, yaralı askerler için acil kan anonsu yaptı. Hastaneye koşan İzmirliler sayesinde kan ihtiyacı kısa sürede giderildi. Terör örgütünün Foça’da gerçekleştirdiği hain saldırının ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen yaralılara kan vermek için tüm İzmir seferber oldu. Yaralılar hastaneye ulaştıktan sonra yapılan çağrılar üzerine vatandaşlar kan vermek için uzun kuyruklar oluşturdu. Yaralı askerlere kan vermek için kentin dört bir yanında askerliğini yapan erler de hastaneye koştu. Duyurulardan çok kısa süre sonra kan ihtiyacı karşılandı. Ameliyatlar için gerekli olan taze kan stokları tamamlandıktan sonra vatandaşlar her gruptan kan bağısında bulundu.

Kan vermeye gelenlerden arasında bulunan Kemal Onur Erbay ve halası Aysun Erbay, Hatay’ın İskenduren İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yakınları Kerem Oğuz Erbay’ı şehit verdiklerini ve bugün de şehidin doğum günü olduğunu ifade edip, o günleri tekrar yaşadıklarını dile getirdi. Kemal Oğuz Erbay ile Aysun Erbay, gerekirse kanlarının son damlasına kadar verebileceklerini kaydetti.

4 BİN KİŞİ KAN VERMEK İÇİN GELDİ

Bu arada, sağlık görevlileri, yaralı askerlere kan vermek için hastaneye koşanların sayısının 4 bini aştığını ifade etti.

Kızılay Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök tüm yaralı askerlerin kan ihtiyaçlarının karşılandığını belirtip, "Güvenli Kan Temini Programı çerçevesinde bu tür olağanüstü haller için ayrılmış kritik kan stoklarımızdan her grup kan ilgili hastanelere Müdürlüğümüzce gönderilmiştir. Ayrıca talep edilmesi takdirde 2500 ünite Eritrosit, 500 ünite Trombosit, 7000 ünite Taze Donmuş plazma stoklarımızla yüzde 100 acil kan ihtiyacını karşılayabilecek kan stokları mevcuttur. Bu kritik kan stok seviyelerimizin her zaman olağanüstü durumlar için hazır olabilmesi için vatandaşlarımızı gönüllü ve düzenli kan bağışçısı olmaya davet ediyoruz" dedi. Milliyet

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.