Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Bolu Belediyesi engelleri aşıyor...

21 Haziran 2012

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, engelli vatandaşlar için yepyeni projelerin hayata geçeceği müjdesini vererek, “İzzet ...

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, engelli vatandaşlar için yepyeni projelerin hayata geçeceği müjdesini vererek, “İzzet Baysal Caddesi’nde engelli vatandaşlarımız için çalışma yapacağız. Görme engelliler içinde ayrı proje olacak” dedi.

Engelli vatandaşların sokaklarda birçok sıkıntıyla karşılaşması, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı harekete geçirdi. Nüfusun yüzde 10’unun engelli vatandaşlardan oluştuğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Bedensel olduğu gibi zihinsel engelliler de var. Engelli vatandaşlarımız günlük yaşantıda herkesle birlikte yaşıyorlar. Şehirler engelli vatandaşlarımızın günlük yaşantılarındaki her türlü kolaylığı sağlamalıdır. Bunun için başta belediyelerin adım atması gerekli. Bizde şu anda Bolu'yu yeni baştan dizayn ediyoruz. Bu yenileme çalışmalarında da engelli vatandaşlarımız için kolaylıklar sağlamak için çalışıyoruz. Öncelikle kritik noktalarda bu düşüncelerimizi hayata geçirmeliyiz” diye konuştu.

Engelli vatandaşlar için sokaklara özel taşlar döşeneceğini belirten Başkan Yılmaz, “Şu anda Bolu'da engelli vatandaşlarımız için bir girişim içindeyiz. Daha önceden bu şekilde bir çalışma olmamıştır. Altyapı çalışmaları için kazdığımız yolları bir daha açılmamak şartıyla düzenleyerek asfaltlayacağız. Kaldırım çalışmalarını yapan arkadaşlara verdiğimiz talimatta, ‘en azından şimdilik bedensel engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldıracak şekilde kaldırım döşeyin’ dedik. Görme engelli vatandaşlarımız için yöntem çok daha farklı. Özel taşlar döşenmesi gerekli. İzzet Baysal Caddesi herkesin bildiği üzere şehrin kilit noktasıdır. Herkes bu güzergahı kullanıyor. Engelli vatandaşlarımız için ilk etapta İzzet Baysal Caddesi'nde çalışmalar yapacağız" dedi.

Görme engelli vatandaşlar için de ayrı bir proje hayata geçirmeyi planladıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, şunları söyledi; "Görme engelli vatandaşlarımız için de bu caddede bir çalışmamız var. Onların yaşam alanlarını kolaylaştırmak için uğraşıyoruz. Ama bu çok kolay bir iş değil. Bu güne kadar hiçbir çalışma yapılmamış olan Bolu'da sıfırdan bir şeyler yapmak için mücadele veriyoruz. İnşallah bu çalışmamızın ardından şehrin geri kalan bölümlerinde de engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar yapacağız.”

2 yorum yapılmış
  • cihan yerliakaya
    20 Haziran 2012 • 21:00
    sayın baskanım engellı vatandaslarımız ıyı dusunmussunuzde lakın halı hazırdakı kaldırımlarda ve yollarda normal vatandasların engellı olmaması ıcın bır cozum bulun bence
  • Ali Veli
    20 Haziran 2012 • 21:00
    eyvallah iyi diyor da yapacağız edeceğiz gibi boş laflardan millet usandı. boludaki araba kullanıcılarının önündeki büyük engeller var, millet toz toprak içerisindeki şehirde ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.