VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"Nüfus kağıdında yaşı 11 ama, kesinlikle çok daha büyük"

6 Ocak 2012

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Türkiye gündemini sarsan 11 yaşındaki sekiz aylık hamile Z.Ç'yle ilgili bir ...

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Türkiye gündemini sarsan 11 yaşındaki sekiz aylık hamile Z.Ç'yle ilgili bir açıklama yaparak, "Sağlık Bakanlığı inceleme başlattı" dedi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Z.Ç'nin hastaneye getirilmesinden sonra savcılığın olaya el attığını söyleyerek, durum adliyeye intikal ettiği için detaylı açıklama yapmalarının doğru olmayacağını belirtti. Özçimen, Kamuoyunda infial olabileceğini düşünerek bir açıklama yapmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz" diye konuştu.

Bahsedilen bu kızın Kasım 2011 tarihinde Patnos Asliye Hukuk Mahkemesi'ne yaş tahsisi için dava açtığını anlatan Özçimen, şunları söyledi: "Ve mahkemenin göndermesi üzerine Ağrı Devlet Hastanesi'nden yaşının çok daha büyük olduğuna dair bir rapor almış. Bu raporun nüfusa geçmesi için Patnos Asliye Hukuk Mahkemesinin dava neticesini beklemek zorundayız. O yüzden bizim Mudurnu'da açılan soruşturma da o davanın neticesini beklemek için durmuştur."

Hem bakanlık hem de valilik olarak konunun takipçisi olduklarını ifade eden İbrahim Özçimen, sözlerine şöyle devam etti: "Biz, bir sosyal çalışmacımızı küçük yaşta olduğu iddia edilen kızımızın evine gönderdik. İlgileniyoruz. Bugün de Sosyal Hizmetler Müdürü yine o aileyi ziyarete gidecek. Herhangi bir cebir ya da şiddet yok. Rızaen bir evlenme. Nüfus kağıdına o yaş tahsis edilmiş olacak. Ondan sonra da bir engel kalmamış olacak." Sayın Bakan ve valiliğin konuya ilgisinin devam ettiğini anlatan Özçimen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu konu inşallah en kısa zamanda ortaya çıkmış olacak. Nüfus kağıdındaki yaşı 11. Kemik yaşı için hekim raporunun hakim raporuna dönüşmesi gerekiyor. Hakim kararı olmadan benim açıklamam belki soruşturma evraklarını açıklamak anlamına gelebilir. Ama kesinlikle çok daha büyük."

Sağlık Bakanlığı'nın olayın ardından inceleme başlatarak, müfettiş görevlendirdiği belirtildi. Bolu'ya gelen müfettişlerin 11 yaşındaki kızla ilgili bütün gelişmeleri sorgulayacağı öğrenildi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.