Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MEB'DEN ÖĞRENCİLER İLE İLGİLİ YENİ KARAR

8 Eylül 2021

..................................................................

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs sebebiyle karantinaya alınan ya da bunun dışında kronik hastalıkları nedeniyle yüz yüze eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin mazeretli sayılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kronik hastalığı olan öğrencilerin gerekli belgeleri sunmaları durumunda yüz yüze eğitim zorunluluğu olmadığı duyuruldu.

“BELGEYİ GÖNDEREN MAZERETLİ SAYILACAK”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili açıklamasında, "Resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi'nde kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan öğrenciler ile Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrenciler mazeretlerine ilişkin e-Nabız Sistemi'nden alacakları belgeyi okul müdürlüklerine iletmeleri halinde mazeretli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Bu öğrencilerin sınavları, karantina bitiminde okul müdürlüklerince belirlenen tarihlerde, kayıtlı bulundukları okullarda yapılacak.

CANLI DERSE DEVAM EDECEKLER

Kronik hastalığı bulunan öğrencilerin sınavları okul ortamında gerekli tedbirler alınarak, testi pozitif olan veya temaslı durumda olan öğrencilerin sınavları ise karantina bitiminde okul müdürlüklerince belirlenen tarihlerde kayıtlı bulundukları okullarda yapılacak. Yine evde/hastanede eğitim hizmeti verilen öğrenciler aynı yerde yüz yüze eğitim almaya devam edecek. Bu öğrencilerden okula devam zorunluluğu aranmayacak. Bu öğrencilerden Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olanlara evde/hastanede eğitim hizmetinde görevlendirilen öğretmenler tarafından uzaktan canlı ders yapılacak. Ayrıca bu öğrencilerin TRT EBA TV ve 'www.eba.gov.tr' portalında yer alan içerikleri takip etmeleri sağlanacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

  • BOLU'DA BUGÜN VEFAT EDENLER, 19 EYLÜL PAZAR
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.