Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

SUAT GÜNERDEN CHP VE TANJU ÖZCAN'A TEPKİ

7 Nisan 2021

.........................................

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, CHP Bolu İl Örgütü ve Tanju Özcan’ın 104 emekli amiralin darbe imalı bildirisine tepkisiz kalması hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Suat Güner, “Her platformda demokrasiden dem vuran CHP ve Tanju Özcan’ın bu antidemokratik girişim karşısında tek kelime dahi etmemesi ve sessizliğe bürünmesine anlam vermekte güçlük çekiyoruz” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde, son dönemde gündemde olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili 103 emekli amiral tarafından dikkat çeken bir bildiri yayınlanmıştı. Bildirinin yayınlanmasının ardından tepkiler peş peşe geldi. Ak Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, sessiz kalan CHP ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki gösterdi.

 

‘’CHP VE TANJU ÖZCAN’I ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ’’

 

Suat Güner, ‘’104 hadsiz emekli amiralin Hükümeti ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan darbe imalı bildirisi, Milli İradeye sahip çıkan tüm kesimleri ayağa kaldırırken CHP Bolu İl Örgütü ve Tanju Özcan’ın üç maymunu oynayarak tepkisiz kalması gözlerden kaçmamıştır. Darbeci zihniyetin tehditkâr bir dille apaçık şekilde sivil iktidara gözdağı verdiği, yön tayin ettiği ve parmak salladığı aşikarken her platformda demokrasiden dem vuran CHP ve Tanju Özcan’ın bu antidemokratik girişim karşısında tek kelime dahi etmemesi ve sessizliğe bürünmesine anlam vermekte güçlük çekiyoruz. Demokrasinin vazgeçilmez temel unsurlarından sivil iktidar darbe ile tehdit edilirken malum çevrelerin başlarını kuma gömmesini üzüntü ile karşılıyoruz. Acaba kendi işlerine ve çıkarlarına göre mi demokratik tutum ve söylem geliştiriyorlar?” şeklinde konuştu.

 

‘’DARBE BİDİRİSİNE GÜÇLÜ ŞEKİLDE TEPKİ GÖTERMEYE DAVET EDİYORUM’’

 

Güner, ‘’Her on yılda bir darbe ya da darbe teşebbüsünün yaşandığı ülkemizde demokratik süreç sıklıkla kesintiye uğratılmış veya uğratılmak istenmiştir. Bu tarz alçak girişimler devletimize, milletimize ve demokrasimize telafisi olmayan derin yaralar açmıştır. Kendilerini millet iradesinden üstün gören darbe heveslisi cuntacıların, bırakın darbe yapmayı darbeyi aklının ucundan bile geçirmemesi için ülke olarak güçlü şekilde tepkimizi ortaya koymalıyız. Bu bağlamda CHP Bolu İl Örgütü’nü ve Tanju Özcan’ı demokrasiden ve sivil iradeden yana tavır almaya, darbe imalı bildiriye ve 104 amirale güçlü şekilde tepki göstermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

4 yorum yapılmış
 • Bolulu
  7 Nisan 2021 • 14:52
  Halkın gündemi İşsizlik Geçim Sıkıntısı Yoksulluk.Evet vatandaşta sizi anlamakta zorluk çekiyor.Neyin kafası bu.Yine gündemi değiştirme çabası ama nafile.Bu bildiriyi emekli büyükelçilerde yaptı o zaman nerdeydiniz.
 • Bolu14
  7 Nisan 2021 • 17:08
  Ya bu ikdidar hükümet ya darbe korkusu ya dış güçler şikayeti dolar yükselir dolarla mı maaş alıyor sun ya gıda temel ihtiyaçlara zam telefona zam gelir insanlar la dalga geçer gibi mağdur edebiyatı bukadar korku varsa nasıl devlet idare edilir ey akp gerçi ekonomi ortada dış siyaset iç siyasette ortada seçim de cesur şikâyet etmeyen ekonomi düzelten yeni bi ikdidar gerek
 • Garipbirkyl
  7 Nisan 2021 • 21:20
  Bu ülkede artık darbe söz konusu dahi olamaz Halkın gündemi hayat pahalılığı pandemi yetkililerin bunlara çare bulması gerekir Yapay gündemlerle değil İl başkanı olarak halkın sorunları ile ilgilenin
 • hesap
  8 Nisan 2021 • 20:42
  hangi partiden olursa olsun. Burada yapılan haberlerin altındaki yorumları okumuyorlar mı? Halkın tepkisi belli bence fazla ses yapmaya gerek yok.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.