Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU’DA DA MUTASYONLU VİRÜSE RASTLANDI

3 Mart 2021

.................

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte mutasyonlu virüs tespit edildiğini açıklayarak, “Mutasyon bizim ilimizde de var ama tamamen kontrol altında. Biz onları kesinlikte kontrol altında tutuyoruz” dedi. Vali Ümit, 65 yaş üstü ile 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma sürelerinin bir saat uzatıldığını söyledi.

Vali Ahmet Ümit,  1 Mart tarihinden itibaren koronavirüsle mücadelede yeni döneme ilişkin alınan tedbirleri görüşmek için Bolu Ticaret ve Sanayi Odasında kaymakamlar, daire müdürleri ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Vali Ümit başkanlığında 2.5 saat süren toplantıda koronavirüsle mücadelede alınması gereken önlemler görüşüldü. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Vali Ümit, 65 yaş üstü ile 20 yaş altı gençlerin sokağa çıkma sürelerinin bir saat uzatıldığını belirterek, “65 yaş üstü ve 20 yaş altı gençlerimizin sokağa çıkma yasağı vardı. Sabah saat 10.00 ile 13.00 arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız, saat 13.00’dan sonra da üç saat süreyle 20 yaş altı gençlerimiz serbest dolaşıyorlardı. 2 Mart tarihinden itibaren il genelinde 65 yaş üstü ile 20 yaş altı gençlerimizin sokağa çıkma süresini üç saatten dört saate çıkardık.” diye konuştu.

SÖMESTR TATİLİNDE GELENLER NEDENİYLE VAKALAR ARTTI

Sömestr tatilinde kente çok sayıda kişinin geldiğini vurgulayan Vali Ümit, şunları söyledi:

“İlimizin ulaşımın çok kolay olması nedeniyle sömestr tatilini de gerekçe göstererek bir çok misafirimizin olması gibi sebeplerle ilimiz genelinde vaka sayılarında bir artış oldu. “

BOLU’DA MUTASYONLU VİRÜS VAKASI VAR

Kentte mutasyonlu virüs taşıyan vakaların olduğunu kaydeden Vali Ümit, “Mutasyon bizim ilimizde de var ama tamamen kontrol altında. Uzmanların söylediğine göre mutasyon çok hızlı yayılıyor. Biz onları kesinlikte kontrol altında tutuyoruz. Her şüpheyi bize bildirebilirler. Biz onları anında kontrol etmek suretiyle pozitif olmaları durumunda gerekli tedbirleri alıyoruz. Mutasyonlu virüs bizde de var. “ dedi.

43 BİN 200 KİŞİ AŞILANDI

Kentte devam eden aşılama çalışmaları hakkında da bilgiler veren Vali Ümit, açıklamalarına şöyle devam etti:

“43 bin 200 vatandaşımızın aşısı tamamlandı. Sağlık Bakanlığı ilk etapta kentimize 60 bin kişiyi hedef olarak belirledi. 60 bin kişiden 43 bin 200’ine ulaşmış durumdayız. Aşılamaya çok hızlı devam ediyoruz. 180 noktada aşılama ekiplerimiz var. Ayrıca 45 tane de seyyar ekibimiz var. “

4 yorum yapılmış
 • Halit
  3 Mart 2021 • 23:45
  65 liler yolcu abbas bağlasan durmaz bu yaşa geldiğimize geleceğimize pişman olduk sokaklarda caddelerde sizlerin olsun.
 • zglbolu
  4 Mart 2021 • 12:16
  Bolu haber şubat tatilinde hastalık çoğaldı diyosunuz ama gene şehirler arası yolculuk serbes biz şehir içi yasak anlamadım sayın valimmm
 • Valiyapnbeni
  4 Mart 2021 • 19:23
  Mutasyonlu virus gelmeden önce hani tüm önlemlei almıştınız! Iller arası geçişlerde neden gerekli önlemleri almadınız? Beni Vali yapın bir aya vaka oranını sıfır yapayım.
 • vatanda
  8 Mart 2021 • 09:38
  VALİYAPNBENİ kardeş 23 nisanı bekle 23nisanda 1 günlüğüne yaparlar belki :):):)
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.