Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ŞEHİT OĞLU İÇİN HATIRA KÖŞESİ OLUŞTURDU

26 Şubat 2021

........................................................

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 28 Temmuz 2015'te maskeli teröristin silahlı saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'nın babası, evinde oğlunun eşyaları, fotoğrafları, giysileri ve ödülleriyle hatıra köşesi oluşturdu.

 Bolu'nun Göynük ilçesinde oturan Salim Sarpkaya, oğlunun acısını yüreğinde taşıdığını söyleyerek, “Oğlumla yaptığım son telefon görüşmesini unutamadım. 28 Temmuz  2015'te saat 12.00 gibi telefonla aradı. Komutanının verdiği bir işi halletmek için ilçeye gittiğini söyledi. O esnada da üniversite harcını yatırmak için bankaya gittiğini söyledi. O ara birisi bir şey sordu. 'Ben astsubayım.' dediğini duydum. En sondaki 'm' harfi çıkmadan bir silah sesi duydum. Ondan sonra telefonuna ulaşamadık. Daha sonra şehit olduğunu öğrendik, yıkıldık.  Şimdi onun eşyalarını salona yerleştirdik, onlara bakarak avunuyoruz. Özellikle saati vardı, onu şehit edildiği ana göre ayarladım. Öylece duruyor. Diğer eşyaları, fotoğrafları, her an kalbimizde, içimizde duruyor." dedi.

ŞEHİT BABASI OLMAKTAN DURUR DUYUYORUM

Sarpkaya, hazırladığı köşede, oğlunun Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığınca anma töreninde verilen fotoğrafının yanı sıra devlet tarafından takdim edilen belgeleri, beratları, şehadet belgesi, onur madalyası, askeri ve sivil fotoğrafları ile şapkası, saati ve kasaturasının bulunduğunu kaydetti. Şehit babası olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Sarpkaya, oğlunun şehadet mertebesine erişmesinin en büyük avuntuları olduğunu sözlerine ekledi.

  • ŞEHİT OĞLU İÇİN HATIRA KÖŞESİ OLUŞTURDU
  • ŞEHİT OĞLU İÇİN HATIRA KÖŞESİ OLUŞTURDU
  • ŞEHİT OĞLU İÇİN HATIRA KÖŞESİ OLUŞTURDU
1 yorum yapılmış
  • Muhsin
    28 Şubat 2021 • 09:37
    Şehitler asla ölmezler.Bizim aramızda dolaşırlar ama bizler onları göremeyiz.Allah'tan rahmet,kederli ailesine sabırlar niyaz ederim.Şehit babasının ellerinden hürmet ve saygı ile öperim.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.