Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

KANLICA MANTARI TESCİLLENDİ

24 Şubat 2021

..................

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Türker Ateş, "Bolu Kanlıca Mantarı"nın coğrafi işaret aldığını söyledi. Ateş, "Son dönemde iller arasında coğrafi işaretler konusunda önemli bir rekabet yaşanıyor. Kanlıca mantarının da tescilli ürünler arasına katıldı" ifadelerini kullandı. 

Son olarak kentte yetişen "Bolu Kanlıca Mantarı"nı da Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde coğrafi işaret olarak tescil ettirip Bolu'ya kazandırdıklarını vurgulayan BTSO Başkanı Türker Ateş, "Bu tescille birlikte Bolu'nun coğrafi işaret tescilli ürün sayısı 18'e, Ticaret ve Sanayi Odası'nın tescil ettirdiği ürün sayısı da 10'a yükseldi. Böylece Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, ilimizde tescil edilen coğrafi işaretlerin çoğunluğunu elinde bulundurarak, coğrafi işaret çalışmalarına önderlik yapmaya devam etti." ifadesini kullandı.

KANLICA MANTARI RESMEN BOLU'NUN

Son dönemde iller arasında coğrafi işaretler konusunda önemli bir rekabet yaşandığını da aktaran Ateş, "Bolu Kanlıca Mantarı"nın da tescilli ürünler arasına katıldığını bildirdi.

TESCİL ETTİRİLEN ÜRÜNLER

Ateş, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından tescil ettirilen Bolu Keşi, Bolu Kıbrıscık Pirinci, Bolu Patatesli Ekmeği, Bolu Sarı Patatesi, Bolu Fındık Şekeri, Bolu Manda Kaymağı, Bolu Kabaklı Gözlemesi, Bolu Göynük Uğut Tatlısı, Bolu Dağ Fındığı ve Bolu Kanlıca Mantarı ürünlerinin kalitesinin, orijinalliğinin, standardının ve üretenlerin emeğinin korunmasının yanı sıra bu ürünlerin üretim ve tüketiminin yaygınlaştırılmasının, Bolu ve ilçelerinin ekonomisine gelir ve istihdam olarak katkısının artmasının önemli olduğunu kaydetti.

4 yorum yapılmış
 • bolulu
  25 Şubat 2021 • 07:33
  höşmenimle kabak tatlısını unuttunuz herhalde sayın ateş
 • SamiAydn
  25 Şubat 2021 • 10:40
  Artık kilosu 100 lira olur eti sollar dağlarda bulabilene aşk olsun bilen de dağda bilmeyen de
 • zbolulu
  26 Şubat 2021 • 00:56
  kuzu etinin fiyatını geçer dağlarda bulmak için aramak lazım biz bolulular yıllar önce biliyorduk kanlıcayı birileri ekranlara çıkıp birşeyler yorumluyor geçmişi araştırılıyor kanlıca vazgeçilmez oluyor TEPRİKLER BTSO
 • YT
  27 Şubat 2021 • 12:46
  Kızılcık ve meşhur Bolu Tarhanası ne zaman Bolu envarterine girecek, Sn. Başkanım bunlarda var...
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.