VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖRNEKBAŞ'TAN ÖZCAN'A CEVAP

13 Ocak 2021

....................................

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, Ocak ayı Belediye meclis toplantısının ikinci oturumunda meclis gündemine gelen konuyla ilgili olumsuz oy kullanan İYİ Partili Belediye Meclis Üyelerine Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın verdiği cevaptaki eş başkanlık benzetmesine sert sözlerle cevap verdi. Örnekbaş, "İYİ Parti kimsenin emir eri değildir. Kimseden talimat almaz, kimsenin komutasına girmez. İYİ Partinin iradesine, kararına kimse karışamaz. Biz ancak Bolu halkının istek ve taleplerine göre hareket ederiz" dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, Bolu Belediye meclis toplantısında İYİ Partili Belediye Meclis Üyelerine “Eş başkanlık” talebi benzetmesi yapan Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yaptığı şu açıklama ile cevap verdi:

"Bolu Belediye Meclisi’nde gerçekleşen ocak ayı toplantısının ikinci oturumunu dikkatle izledim. Açıkçası partimizi temsil eden arkadaşlarımıza tepki gösteren Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ifadelerine ve tavrına anlam veremedim. Sayın Özcan’ın kullandığı ifadelerle nereye ulaşmaya çalıştığını anlayamadım. Tek adam rejimine karşı ülke genelinde omuz omuza Millet İttifakı olarak sürdürülen siyasi bütünlük, ilimizde Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan tarafından sanırım istenmemektedir. Kullandığı ifadelerden ve tutumdan böyle bir sonuç seziyoruz. Genel Başkanımızın Sayın Meral Akşener’in hayatının her döneminde mücadele ettiği ve bizim parti olarak kesinlikle karşı olduğumuz hain PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’nin yönetim anlayışı ile yan yana düşündürecek bir siyasi yöntemi teklif ettiğimiz yönündeki iddia en hafif haliyle gaflete ve delalete düşmektir. Kimse bu hadde sahip değildir. Eşbaşkanlık benzetmesi Tanju Özcan’a yakışmamıştır, sözlerini geri alarak partimizden ve arkadaşlarımızdan özür dilemelidir. Bilinmelidir ki bizim üzerimizden oluşturulmaya çalışılan tartışma konusuna ve suni gündeme fırsat vermeyeceğiz. Bolu halkının çok daha ciddi öncelikleri vardır. Bolu halkının acilen yapılması gereken hizmetlere ihtiyacı vardır. İcraat makamları önce bunu düşünmelidir. Sayın Özcan ve diğer siyasi yapılar açıkça bilmelidir ki İYİ Parti kimsenin emir eri değildir. Kimseden talimat almaz, kimsenin komutasına girmez. İYİ Partinin iradesine, kararına kimse karışamaz. Biz ancak Bolu halkının istek ve taleplerine göre hareket eder, Bolu halkının menfaatine uygun gördüğümüz işlerde yer alırız. Siz Bolu halkına hizmet edecek projeleri getirin, biz destek olmaya hazırız"

“BOLU HALKINA SAYGISIZLIKTIR”

"Biz makam mevki peşinde değiliz. İYİ Parti’nin temsil ettiği makam ve belediyede şuan partimizi temsil eden arkadaşlarımızın görevi bize Bolu halkı tarafından verilmiştir. İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi başta olmak üzere, partide görev yapan arkadaşlarımız gece gündüz demeden kapı kapı dolaşarak vatandaşımızın dertlerini dinlemeye, onların sorunlarını çözmek için gayret göstermeye devam etmektedir. Türkiye’nin siyasi tarihinde ilçelerden beldelere kapı kapı dolaşan genel başkan örneği Genel Başkanımız dışında yoktur. Ortada bir makam varsa bu makamın karşılığı biri tarafından verilmiş değildir. Ortada bir başarı varsa Bolu halkının partimize gösterdiği teveccühün sonucudur. Bu durumun dışında bir tutum sergilemek, Bolu halkının siyasi tercihine, vatandaşımızın partimize gösterdiği ilgiye saygısızlıktır. Durum gösteriyor ki dün alınteri dökülerek meydanlarda yapılan çalışmalar unutulmuş, rahat koltukların ve makamın rehaveti, akılları bulandırmaya yetmiş, ne söylediğini bilmez hale getirmiştir. Partimizde görev yapan bütün arkadaşlarımız kıymetlidir. Görevlerini çok ciddi gayretle sürdürmektedirler. Kim olursa olsun arkadaşlarımıza ve partimize yönelik haksız söylem ifadelere karşı sessiz kalabilmemiz, kenarda durabilmemiz mümkün değildir”

5 yorum yapılmış
 • Misafir
  13 Ocak 2021 • 16:02
  Tamam satın başkan iyi güzelde biraz daha zamaninda dik dursaydınız bunlar olmazdi,baskanin yaninda pozlarca resim çektirirken çok mutluydunuz sizin partiniz sayesinde bolu bu halde umarim bazi vebal alınan konularda sizde yanmazsınız.
 • Gerek
  13 Ocak 2021 • 17:30
  Sayın Örnekbaş sonuna kadar haklı bir tavır göstermiştir ve yerindedir.Tanju bey aldığı oyları hak etmemiştir.gösteriş ve show yapmaktan ileri gidemiyor.İyi parti tavrını koyup tek adam rejimine karşı koymuştur.Bence seçimde kendi adaylarını çıkarmalıdır.
 • Garipbirkyl
  13 Ocak 2021 • 17:46
  Ahmet Bey sizi ve Tanju Başkan ı şiddetle kınıyorum Kriz ancak bu kadar kötü yönetilebilirdi Beceriksizliğiniz yüzünden iki genel başkanın emeklerine yazık ediyorsunuz
 • tfaiye
  14 Ocak 2021 • 00:19
  Gülerek zevkle izliyoruz sizi
 • Bolu14
  14 Ocak 2021 • 11:59
  Mansur beyin belediye meclis konuşmasını ve ardından Tanju başkanın Mansur bey belediye başkan yardımcısı iken aralarında geçen diyoloğu gazeteden okudum.Mansu beye göre Ordan 4- 5 tane villa arsası var diye toplu konut yapılmazmış .Tanju başkanda uygun fiyata daire yapıp vatandaşı ev sahibi yapmak istediğini söylüyor.Tanju başkan sonuna kadar haklı.Kimse kusura bakmasın.Tanju başkan yanındayız.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.